آخرین اخبار از وضعیت عباس لسانی

سه شنبه دهم بهمن 1385

عباس لیسانی شاعر, روزنامه نگار و فعال سیاسی آذربایجانی به رغم گذشت 29 روز از اعتصاب غذای نا محدود هنوز هم در زندان اردبیل و در شرایط غیر انسانی به اعتصاب خود ادامه می دهد.

برخوردهاي ناشايست و سخت، من جمله نقض حداقل حقوق يک زنداني، سبب گرديده است که ايشان در روزهاي اخير دست به اعتصاب خشک نامحدود زند که بر اساس گزارشهاي موثق من جمله اطلاعات بدست آمده از خانواده ايشان حاکي است که اعتصاب اخير و زنداني کردن ايشان در يک اطاق با دماي زير صفر درجه، سبب گشته است تا علايم حياتي ايشان روبه وخامت برگشت ناپذير رود

مادر این زندانی سیاسی روز دوشنبه (85/11/9) در زندان اردبیل توانسته بود طی یک تماسی تلفنی با عباس لیسانی حرف بزند.

به گفته خانواده لیسانی اعتصاب غذای 29 روزه و شرایط نگهداری وی سبب شده است تا وضعیت جسمی لیسانی به وخامت بگراید.

همچنین بر اساس معلومات داده شده ازسوی کمیته دفاع از عباس لیسانی بعد از اعتراض های متعدد و بیانیه های تشکیلات بین المللی به شرایط نگهداری وی در دمای زیر صفر درجه رئیس زندان اربیل سلول نگهداری عباس لیسانی را هر روز برای ساعتی گرم می کنند.اما دمای سلول در نیمه های شب هنوز هم برای وی خطرناک است.

لسانی در وضعیت نا مطلوب جسمی به سر می برد ودر یک هفته گذشته لسانی در اثر اعتصاب غذا،حداقل 30 کیلو وزن کم کرده است وفشار خون وی در اثر ادامه اعتصاب غذا پایین آمده است.

به رغم اصرار شدید اعضای خانواده و نامه و درخواستهای مکرر فعالان آذربایجانی برای توقف اعتصاب , لیسانی اعلام داشته بود که تا زمانی که خواسته های بحق و قانونی ام برآورده نشده است به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد.
لازم بذکر است اکبر اعلمی نماينده تبريز در مجلس هفتم روز سه شنبه۱۳۸۵/۱۱/۱۰طی مصاحبه ای با خبر گزاری ایلنا اعلام داشته بود که رسيدگي سريع به وضعيت عباس لساني ضروري است

وي افزوده بود: ظاهراً اعتراض وي به دليل برخوردهاي دوگانه و سليقه‌‏اي با بخشنامه رييس قوه قضاييه و مفاده ماده 216 آيين‌‏نامه سازمان زندان‌‏ها است. به موجب بخشنامه مذكور در ماده 216 آيين‌‏نامه، شوراي طبقه‌‏بندي زندان پس از گذشت حداقل دو ماه محكوميت زنداني، مي‌‏تواند در ماه پنج روز مرخصي به زنداني اعطا كند در حالي كه بنا به اظهارات وكيل لساني، وي مشمول اين تسهيلات نشده است.

عباس لیسانی به خاطر دفاع از حقوق ملی و مدنی ترکهای آذربایجانی در ایران به اتهاماتی چون سلب آسایش, اغتشاش, تبلیغ علیه نظام, تجمعات غیر قانونی و مانند این اتهامات به 30 مه حبس و 3 سال تبعید محکوم شده است .

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed