وضع وخیم یک زندانی سیاسی در اردبیل

دوشنبه چهاردهم اسفند1385

بنا به اخبار موثق٫ رامین صادقی اصل مغانلو فعال سرشناس حركت ملي آذربايجان در اردبیل كه قبل از اعتراضات روز جهاني زبان مادري (30 بهمن85) توسط ماموران امنيتي جمهوري اسلامي بازداشت شده است ،در زندان مركزي اردبیل در وضعيت حادي به سر مي برد.

رامین صادقی پس از روزها بازجویی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات این شهر روز شنبه ۱۲ اسفند به زندان مرکزی اردبیل انتقال یافته است و هم اکنون در بند ۱یک زندان اردبیل در بازداشت موقت بسر می برد.بنا به اضهارات خانواده این زندانی سیاسی او از موقع بازداشت دست به اعتصاب غذا زده است.بر اساس همین گزارش صادقی ممنوع الملاقات شده است و در شرایط نامناسب جسمی و روحی بسر می برد.همچنین او که از بیماری وارگوسل نیز به شدت رنج می برد نیاز مبرم به بستری دارد. چند روز قبل از بازداشت پزشک معالج اشان به وی تاکید کرده بود که باید به زودی عمل شوی.

بر اساس ماده ۲۹۱ قوانين کيفری ايران که به زندانيان اجازه می دهد از امکانات پزشکی بيرون از زندان استفاده کنند،ولی وی نه تنها این امکان را نداشته که حتی تا امروز هيچ گونه اجازه ملاقات براي آقاي رامین صادقی داده نشده است.خانواده این فعال سیاسی به شدت نگران سلامتی او هستند.

از کلیه سازمان های حقوق بشری انتضار می رود وضعیت این زندانی سیاسی را پیگیری نمایند

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed