بلاتکلیفی بهروز علیزاده در زندان اردبیل

دوشنبه بیست و نهم آبان 1385

بهروز علیزاده جوان ۱۹ ساله اردبیلی که پدرش 4 سال پيش در اثر جراحات و آسیبهای سلاحهاي شيميائي حاصل از جنگ ايران و عراق شهید شد امروز به خاطر دفاع از مطالبات مدنی ملت آذربایجان از جمله اصرار به تحصیل زبان و ادبیات ترکی طبق اصول 15 قانون اساسی از آخرین روزهای سال گذشته 4 بار دستگیر و زندانی شده است.

بهروز علیزاده هویت طلب ترک ابتدا در روز جمعه 26 اسفند ماه 84 در حین توزیع اعلامیه در خیابانهای شهر توسط اداره اطلاعات اردبیل دستگیر و به زندان عمومی اردبیل انتقال داده شد و بعد از یک ماه حبس موقت در زندان اردبیل با قرارضمانت آزاد شد.

علیزاده در جریان تظاهرات مردم اردبیل در خرداد ماه نیز دستگیر و به مدت دو هفته در زندان بود که با قرار وثیقه 5 میلیونی از زندان اردبیل آزاد گشت.اما 24 خرداد ماه دوباره چند روز بعد از آزادی اش به جرم توزیع اعلامیه درخواست آزادی عباس لسانی دستگیر و دوباره بازداشت شد.

این فعال آذربایجانی بعد از گذشت ماهها بازداشت موقت در زندان اردبیل در اواخر اردیبهشت ماه به قید وثیقه 8 میلیون تومانی از زندان آزاد گردید. علیزاده در اوایل مهرماه دوباره دستگیر و زندانی شد.بهروز علیزاده از آن زمان تا کنون هنوز بدون اینکه از طرف مراجع قانونی و قضایی حکمی دریافت کند در زندان اردبیل در بازداشت موقت بسر می برد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed