آخرين خبرها از وضعيت بازداشت‌شدگان گراميداشت روز جهاني زبان مادري در زنجان

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۵

گروه‌خبر ـ آخرين خبرها از وضعيت بازداشت‌شدگان گراميداشت روز جهاني زبان مادري حكايت از آن دارد كه تعداد بازداشت‌شدگان هشت نفر مي‌باشند.

ديروز خانواده امير نصيري با روزنامه تماس گرفته و گفتند كه امير نصيري هم در جريان روز جهاني زبان مادري بازداشت و هنوز هم آزاد نشده است.

با اين وجود از 27 بازداشتي عصر روز چهارشنبه زنجان هشت نفر با نامهاي حسين رحمتي، امير نصيري، جليل غني‌لو، سعيد متين‌پور، عليرضا متين‌پور، صفرعلي خوئيني، بهروز صفري و تلناز نعمتي هنوز هم در بازداشت به سر مي‌برند. پيش از اين گفته شده بود تا آخر هفته به وضعيت آنان رسيدگي مي‌شود.

همچنين ديروز توكل‌ غني‌لو برادر يكي از بازداشت شدگان از احتمال آزادي تلناز نعمتي خبر داده بود ولي در تماس با خانواده نامبرده اين خبر تأييد نشد. به گفته پدر تلناز نعمتي، تاكنون هيچ مرجعي براي آزادي دخترش با خانه او تماس نگرفته است.

چهارشنبه دوم اسفندماه برابر با 21 فوريه گراميداشت روز جهاني زبان مادري بود و عده‌اي از دوستداران زبان مادري قصد برپايي مراسمي در سطح شهر را داشتند كه پليس با ضرب و شتم و دستگيري تجمع‌كنندگان مانع از برپايي مراسم شد.

در اين روز پليس زنجان 27 نفر را دستگير كرد كه تعداد 19 نفر از آنان پس از تحمل 24 ساعت بازداشت، عصر روز پنجشنبه سوم اسفندماه آزاد شدند

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed