بیانه فعالین حرکت ملی آذربایجان در اردبیل در خصوص وضع وخیم عباس لسانی

سه شنبه دهم بهمن 1385

ملت آگاه آذربایجان

هم اکنون فرزندی دلاور, از فرزندان ملت بزرگ و نستوه ما , بنام آقای عباس لسانی در بند قرنطینه زندان اردبیل به دلیل دفاع از ارزشهای ملتش, در شرایط غیر انسانی در اعتصاب غذا به سر می برد.

وضعیت او طاقت فرسا و مشقت بار است.

حال ما از خود سوال می کنیم؟

مگر عباس لسانی چه کرده است؟ آیا دوست داشتن فرهنگ و هویت آبا و اجدادی جرم سنگینی است که لسانی ها باید هزینه اش را بپردازند؟!!!

دفاع از حقوق ملت آذربايجان اگر جرم است ما به اين جرم افتخار مي كنم

سخن ما این است که در ایران به تعدادی از انسان ها صرفا” به خاطر ترک(تورک) بودنشان ظلم می شود و این ظلم نه در یک جنبه(زبان)، بلکه در همه جوانب اعمال می شود و در حقیقت عملیاتی است همه جانبه در جهت از بین بردن مدنیت ترک ها (تورک ها) در آذربایجان ومحروم کردن آن ها از حق داشتن هویت انتخابی و قالب کردن هویت ساختگی دیگری به تعدادی از انسان ها، و این امر چه در مکاتب آسمانی و چه در میثاق های بین المللی هیچ فرقی با نسل کشی و جنایت ندارد.

آیا تاکنون از خود پرسیده ایم که ترک ها (تورک ها) چه نقشی در پازل هویتی منطقه ای که ایران نامیده می شود دارند؟ آیا از خود پرسیده ایم که زمانی که صحبت از فرهنگ ایرانی می شود این فرهنگ با فرهنگ فارس چه تفاوت ها و شباهت هایی دارد؟ و یا منظور از فرهنگ ایرانی همان فرهنگ فارسی نیست؟

آری در ایران تنها جرم بعضی ها تورک بودن است!!

از جمله اعترافاتی که در حکم صادره “عباس لسانی” آمده است جرم تلقی شدن “انتشار(تقویم ترکی) است”، که نشان دهنده برخورد ضالمانه با فرهنگ و زبان سی و پنج میلیون ملت تورک آذربایجان در محدوده ایران است و این نمونه بسیار کوچکی از پروسه “نسل کشی فرهنگی” است. که طی هشتاد سال گذشته کما بیش از جانب سردمداران پان ؛آریائیست در حال اجرا بوده است.

آری در ایران ملتی را به جرم تورک بودن، تورکی صحبت کردن و تورکی نوشتن تحت انواعی از مظالم اعم از شکنجه، زندان، تبعید، تحقیر، و دهها روش غیر انسانی دیگر قرار داده اند تا به حیات معنوی و شاید فیزیکی آن خاتمه دهند.

ما بعنوان فعالین حرکت ملی آذربایجان در اردبیل اعلام می داریم که قطعا در صورت به خطر افتادن سلامت فعالين ترك در زندان ما اقدامات و ايذیتهاي دولت، وزارت اطلاعات و دادستاني را بي پاسخ نخواهيم گداشت.

مسئولیت مستقیم هر بلایی که سر لسانی بیاید بر عهده مسئولین جمهوری اسلامی است.
آذربایجان از فرزند دلاور خود با تمام وجود دفاع خواهد کرد چرا که او با تمام وجود از آذربایجان دفاع می کند.
حرکت ملی آذربایجان - اردبیل

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed