وضع وخیم عباس لسانی در زندان اردبیل

پنجشنبه بیست و هشتم دی 1385

بنا بر گزارشات رسیده از زندان مرکزی اردبیل آقای عباس لسانی در حالی هیجدهمین روز از اعتصاب غذای اش را سپری میکند.که امروز در تماس کوتاه تلفنی با خانواده اش از وضع وخیم خویش در زندان اردبیل خبر داد.

در همين زمينه خانم رقيه محمدعليزاده به خبرنگار وبلاگ ساوالان سسی گفت:عباس امروز حدود ساعت یازده و نیم صبح با منزل تماس تلفني داشت و از نگهداری وی در قرنطینه ای با دمای چند درجه زیرصفر(10-) که حتی امکان نفس کشیدن و حرکت کردن در آن نیز وجود ندارد خبر داد.

و گفت فشار آقای لسانی بدلیل اعتصاب غذایش در طی هفته های گذشته بشدت پایین آمده است
او افزود آقای لسانی اعلام داشت که تا خود مرگ هم پیش بروم تحت هیچ شرایطی اعتصاب غذا یم را نخواهم شکست و تنها راه مقابله با پایمالی حقوق قانونی اش را ادامه اعتصاب غذا می دانست.

ظاهرا" نگهداری این زندانی سیاسی در اعتصاب غذا در چنین شرایطی تحت فشار قرار دادن او برای شکستن اعتصاب غذایش می باشد.

لسانی اخیرا" در نامه های سرگشاده خود که با موضوع : اعتراض به بی عدالتی و اعلام اعتصاب غذا به دادستانی کل استان و شورای طبقه بندی زندان اردبیل نوشته بود از اعتصاب غذای نامحدود خبر داده واعلام داشته بود که اگرلازم بداند آن را به اعتصاب خشک تبدیل خواهد کرد.

خانم لسانی که شوهرش امسال حداقل دو ماه اعتصاب غذا کرده است این بار به شدت نسبت به وضعیت سلامت عباس لسانی نگران بود

لسانی همچنین از بیماری های مختلفی نیز رنج می برد و با ادامه نگهداری وی در چنین شرایطی سلامت او به شدت در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

خانواده و دوستان این زندانی سیاسی نگران سلامتی وی هستند.

از کلیه سازمان های حقوق بشری انتضار می رود وضعیت این زندانی را پیگیری نمایند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed