عباس لسانی در سیزدهمین روز اعتصاب غذا

شنبه بیست و سوم دی 1385

بنا بر گزارشات رسیده از زندان مرکزی اردبیل,آقای عباس لسانی وارد سیزدهمین روز از اعتصاب غذایش شده است.

بر اساس منابع موثق از زندان مرکزی اردبیل وضعیت جسمی آقای لسانی در حال حاضر نا مطلوب است , وی هم اکنون در سلول انفرادی تحت انواع فشار و شکنجه های روحی و جسمی نگه داری می شود.

لسانی همچنین از بیماری های گوراشی و معده و همچنین درد دنده ها نیز رنج می برد که گفته می شود این بیماری ها در اثر شکنجه در طول دوران قبلی بازداشت وی می باشد.

از سوی دیگر، وزارت اطلاعات اردبیل تهدید ها و فشار ها یش را روز به روز بر خانواده ایشان خصوصا همسر وی می افزاید و به آنها مکرر گفته می شود که وضعیت عباس لسانی را در اختیار رسانه ها و فعالین حقوق بشری قرار ندهند در غیر اینصورت آنها را بازداشت خواهند کرد.

اعتصاب وی ظاهرا"در اعتراض به فشارهای دادستانی کل استان و مسئولان زندان اردبیل می باشد.

لسانی اخیرا" در نامه های سرگشاده خود که با موضوع : اعتراض به بی عدالتی و اعلام اعتصاب غذا به دادستانی کل استان و شورای طبقه بندی زندان اردبیل نوشته بود از اعتصاب غذای نامحدود خبر داده واعلام داشته بود که اگرلازم بداند آن را به اعتصاب خشک تبدیل خواهد کرد.

عباس لسانی یکی از پیشگامان مدافع حقوق تورکهای آذربایجانی در ایران می باشند.
در ماههای اخیر طی حکم قطعی صادر شده به لسانی از طرف شعبه اول دادگاه تجدید نظراستان اردبیل در خصوص اعتراضات ۶ خرداد اردبیل به اتهام اخلال در نظم، آسایش و آرامش عمومی صادر شده بود که اين فعال حركت ملي آذربايجان را به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری، ۵۰ ضربه شلاق و ۳ سال تبعد به شهر طبس محکوم کرده بود.

دادگاه انقلاب کلیبر نیزدرآذر ماه ۸۵ عباس لسانی “را در خصوص اتهام داير بر فعاليت تبليغي عليه نظام با عنايت به جميع اوراق پرونده و گزارش اداره كل اطلاعات و شركت فعالانه در مراسمهاي خاص از جمله در قلعه بابك و تشويق مردم به حضور در قلعه بابك و تهيه انواع پلاكاردها به زبان تركي و لاتين با اشعار قومگرايي و تهيه تقويم پان توركيستي و تشكيل جلسات متعدد جهت ترويج پان توركيستي و قومگرايي و تجزيه طلبي و ارتباط تلفني با همفكران خود در خارج از كشور و ارسال پيامهاي اينترنتي بر اساس ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامي با دادن رای قطعی به تحمل ۱سال حبس دیگرمحکوم کرده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed