گزارشی از اردبیل در روز جهانی زبان مادری

چهارشنبه دوم اسفند 1385

امروز دوم اسفند روز جهانی زبان مادری در اردبیل همزمان با دیگر شهرهای آذربایجان تجمعات اعتراض آمیزی مبنی بر ممنوعیت تدریس زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی برگزار شد.

در اردبیل ماموران انتظامی , امنیتی و سپاهی از روزها پیش در آماده باش بسر می بردند. در اینروز چهار راه امام خمینی و میدان شریعتی اردبیل مملو از نیروهای گارد ویژه, انتظامی و اطاعاتی بود.ماموران با ایجاد جو نظامی و با مانور دادن توسط ماشین های یگان ویژه و موتوری از این طریق سعی در ایجاد رعب و وحشت در میان مردم معترض و در تلاش برای پراکنده کردن مردم بودند.
بنا به گزارشات رسیده تعدادی از معترضین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.هنوز از هویت این افراد و محل نگهداری آنها خبری در دست نیست.

تخریب بورد انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در روز جهانی زبان مادری

طی روزهای 1 و 2 اسفند در آستانه روز جهانی زبان مادری بورد انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل توسط افراد نا شناس تخریب شد.

افراد ناشناس اقدام به برچیدن بیانیه های انجمن اسلامی بمناسبت روز جهانی زبان مادری و پلاکاردهای که بمناسبت این روز به زبان ترکی آذربایجانی در دانشگاه نصب شده بود کردند.آنها در این اقدام خویش تنها به برچیدن پلاکارد و تابلوهای راهنمایی می کردند که به زبان ترکی نوشته شده بود.لازم بذکر است که انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بمناسبت دوم اسفند روز جهانی زبان مادری بیانیه ای نیز داده بود.

موجب بازداشتها بهناسبت روز جهاني زبان مادري در اردبيل

طي روزهاي گذشته و دوم اسفند ماموران اطلاعاتي در اردبيل اقدام به بازداشت فعالين حركت ملي آذربايجان در اين شهر كرده‌اند.
بنا به گزارشات رسيده رامين صادقي اصل- جلال تقوي- حسين سببي – مصطفي محبوب تپه در اردبيل بازداشت شده‌اند.هنوز از محل نگهداري آنها اخباري در دست نيست.

اخباري از دستگير شدگان مشگين شهر در روز جهاني زبان مادري

بنا به گزارشات رسيده از مشگين شهر آقايان جليل مقدسي – مهدي طالبي – شاهين اسماعيل پور – قربانزاده از فعالين حركت ملي آذربايجان در اين شهر روز دوم اسفند توسط ماموران امنيتي بازداشت شده‌اند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed