عباس لسانی در بیستمین روز اعتصاب غذا

شنبه سی ام دی 1385

بنا بر گزارشات رسیده از زندان مرکزی اردبیل,آقای عباس لسانی در حالی وارد بیستمین روز از اعتصاب غذایش شده است.که منابع موثق از وضع وخیم وی در زندان اردبیل خبر می دهند.

خانواده لسانی امروز بعد از چندین روز نهایت موفق به ملاقات با آقای لسانی شدند.

در همين زمينه خانم رقيه محمدعليزاده( همسر عباس لسانی) به خبرنگار وبلاگ ساوالان سسی گفت : در حال حاضر وضع جسمانی لسانی نامطلوب است و فشار خونش بدلیل اعتصاب غذا در طی هفته های گذشته بشدت پایین آمده است.

خانم محمدعلیزاده افزود:عباس لسانی هم اکنون در يك سلول بسيار كوچك و بسیار سرد در بند قرنطينه نگهداری می شود.

خانم محمد عليزاده با ابراز نگراني شديد از وضعيت پيش آمده تاكيد كرد: عباس در حال اعتصاب غذا است او از بیماری های مختلفی نیز رنج می برد.و چنين شرايطي قطعا او را ضعيف تر مي كند.

دیروز نوزدهم ژانویه ۲۰۰۷ همچنین سازمان عفوبین الملل بیانیه دیگری را در مورد عباس لسانی منتشر نمود و نسبت به شرایط نگهداری وی ابراز نگرانی کرد.

از سوی دیگر، وزارت اطلاعات اردبیل تهدید ها و فشار ها یش را روز به روز بر خانواده ایشان خصوصا همسر وی می افزاید و به آنها مکرر گفته می شود که وضعیت عباس لسانی را در اختیار رسانه ها و فعالین حقوق بشری قرار ندهند در غیر اینصورت آنها را بازداشت خواهند کرد.

خانواده و دوستان این زندانی سیاسی نگران سلامتی وی هستند.

از کلیه سازمان های حقوق بشری انتضار می رود وضعیت این زندانی را پیگیری نمایند.

عباس لسانی فعال سیاسی سرشناس آذربایجانی

عباس لسانی یکی از پیشگامان مدافع حقوق تورکهای آذربایجانی در ایران می باشند.

در ماههای اخیر طی حکم قطعی صادر شده به لسانی از طرف شعبه اول دادگاه تجدید نظراستان اردبیل در خصوص اعتراضات ۶ خرداد اردبیل به اتهام اخلال در نظم، آسایش و آرامش عمومی صادر شده بود که اين فعال حركت ملي آذربايجان را به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری، ۵۰ ضربه شلاق و ۳ سال تبعد به شهر طبس محکوم کرده بود.

دادگاه انقلاب کلیبر نیزدرآذر ماه ۸۵ عباس لسانی “را در خصوص اتهام داير بر فعاليت تبليغي عليه نظام با عنايت به جميع اوراق پرونده و گزارش اداره كل اطلاعات و شركت فعالانه در مراسمهاي خاص از جمله در قلعه بابك و تشويق مردم به حضور در قلعه بابك و تهيه انواع پلاكاردها به زبان تركي و لاتين با اشعار قومگرايي و تهيه تقويم پان توركيستي و تشكيل جلسات متعدد جهت ترويج پان توركيستي و قومگرايي و تجزيه طلبي و ارتباط تلفني با همفكران خود در خارج از كشور و ارسال پيامهاي اينترنتي بر اساس ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامي با دادن رای قطعی به تحمل ۱سال حبس دیگرمحکوم کرده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed