دکتر محمدعلی حیدری، استاد دانشگاه تبریز، و دبیر کانون نشریات دانشجویی آذربایجانی بازداشت شد

یکشنبه ششم آبان 1386

ساوالان سسی: در حالی که هنوز فعالین مدنی بازداشت شده آذربایجانی مدتی زمانی نزدیک به 6 ماه را بلاتکلیف و مغایر با مراحل قانونی کشوری(عدم اجازه اخذ وکیل ، بدون ملاقات و حتی تماس تلفنی و بدون تفهیم اتهام، در سلولهای انفرادی و ...)در زندان به سر می برند در چند روز اخیر رژیم با افزایش فشارها فعالین آذربایجانی را تهدید و با استفاده از قویه قهریه آنها را به طرق مختلف مورد آزار و اذیت قرارداده است.

در راستای این فشارها دکتر محمدعلی حیدری(دکترای روابط بین الملل از دانشگاه تهران و استاد علوم سیاسی دانشگاه تبریز)عصر دیروز مورخه ۵-۸-۸۶ حوالي ساعت چهار بعدازظهر هنگام خروج از محل کارش واقع در خيابان بهشتي تهران توسط نيروهاي وزارت اطلاعات روبوده شده است. مامورين بعد از دستگيري ايشان او را به منزل شخصي اش برده و با ورود به منزل آنرا به طور کامل تفتيش کرده، کتابها و دست نوشته هاي شخصي ايشان و لب تاب هم منزل ايشان را نيز با خود برده اند. بنابه اظهارات نزديکان ايشان داماد خانواده حيدري نيز در اين مدت به خانه سر زده بود که تاکنون از وي نيز هيچ خبري در دست نيست.

لازم به ذکر است دکتر حیدری متولد 1346 شهرستان مرند و مدير مسئول نشريه دوزگون خبر دانشگاه تهران و دبير کانون نشريات دانشجوئي آذربايجان بود و از ايشان مقالات متعددي در نشريات مختلف منتشر شده است. حيدري داراي مدرک دکتراي روابط بين الملل از دانشگاه تهران و مدرس روابط بين الملل، حقوق بين الملل و جهان سوم در دانشگاههاي تبريز و آزاد مراغه مي باشند. سال قبل بعد از دو ترم تدريس در دانشگاه تبريز به خاطر فعاليت هاي دوران دانشجويي در دانشگاه تهران اطلاعات تبريز و حراست دانشگاه تبريز با قرارداد رسمي هيئت علمي ايشان مخالفت نمود. حيدري هم اکنون کارمند قسمت روابط بين الملل وزارت تعاون هستند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed