دانشجوی زندانی هادی حمیدی دوباره به دادگاه فرا خوانده شده است

سه شنبه سی ام مرداد 1386


اورمونيوز(۲۹ مرداد ۱۳۸۶): طبق اخبار رسیده از اورمیه هادی حمیدی شفیق دانشجوی زندانی در ارومیه دوباره به دادگاه فراخوانده شده است و هفته آینده جهت محاکمه از زندان به دادگاه انقلاب اورمیه منتقل خواهد شد. هادی حمیدی دانشجوی ۲۳ ساله تبریزی قبلاْ نیز در حالیکه محکومیت ۱۰ ماهه خود در زندان مرکزی ارومیه را سپری می کرد٬ در نتیجه شکایت معاون دادستان عمومی و انقلاب اورمیه به ۷ ماه حبس دیگر محکوم شده بود.

این دانشجوی رشته معماری دانشگاه آزاد ارومیه اولین بار به علت شرکت در تظاهرات دوم خرداد ماه مردم اورميه در سال ۱۳۸۵ بازداشت٬ و بعد از ۲۷ روز حبس در بازداشتگاه اطلاعات اورميه با ۶۰ میلیون تومان وثيقه آزاد و پس از محاکمه در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به يك سال حبس تعليقی محكوم شد. وی شب ۲۰ آذر ۱۳۸۵ در جریان جشنهای نورافشانی ۲۱ آذر به مناسبت سالگرد رسمی شدن زبان ترکی و تشکیل حکومت ملی آذربایجان به همراه دوست خود سلمان سرخوش برای دومین بار دستگیر شد. سایر دستگیر شدگان ۲۱ آذر ۱۳۸۵ ائلیاز یئکنلی (در حال گذراندن حبس یک ساله خویش در زندان مرکزی اورمیه)٬ حسن خلوتی و خدایار تیموری بودند.

این دانشجوی زندانی پس از تحمل يك ماه حبس در بازداشتگاه اداره اطلاعات اورمیه همراه با شکنجه شدید و سپس محاکمه مجدد٬ به جرم شرکت در راهپیمایی غیر قانونی و اقدام علیه امنیت کشور به پرداخت ۲ میلیون ریال جریمه نقدی و به جرم عضویت در حزب تجزیه طلب گایپ (حزب استقلال آذربایجان جنوبی) و فعالیت برای تشکیل حکومت پان ترکیستی با قصد تجزیه کشور به تحمل ۱۰ ماه حبس محکوم گشت.

هادی حمیدی خرداد ماه ۱۳۸۶ در نتیجه شکایت معاون دادستان عمومی و انقلاب اورمیه و به جرم تهیه و داشتن سی دی با محتویات توهین به مقام معظم رهبری و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران به هفت ماه حبس دیگر محکوم شد.

همچنین هادی حمیدی در حالیکه تنها ۱۲ واحد از درسهایش باقی مانده بود٬ از دانشگاه نيز اخراج شده است. به گفته برخي از فعالين حركت ملی آذربايجان كه از زندان آزاد شده اند٬ دو انگشت هادی حميدی در اثر شکنجه هنگام بازجويی ها شكسته بود كه به علت كمبود مراقبت هنوز بهبود نيافته است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed