نصب دوربینهای مدار بسته در محوطه دانشگاه اورمیه

یکشنبه یکم مهر 1386

اورمونيوز(اول مهر ۱۳۸۶): همزمان با آغاز سال تحصیلی در دانشگاهها، حراست دانشگاه اورمیه با همکاری معاونت دانشجویی این دانشگاه دوربینهای مدار بسته در محوطه های خوابگاهی و مسیرهای حرکت دانشجویان نصب کرده است. بعضی از این دوربینهای مدار بسته به صورت چراغهای معمولی نصب شده است. بنا به اظهارات مسئولین حراست دانشگاه هدف از نصب این دوربینها ایجاد امنیت بیشتر برای دانشجویان است. اما بسیاری از دانشجویان دانشگاه اورمیه عقیده دارند که دوربینها به منظور کنترل فعالیتهای سیاسی دانشجویان و جلوگیری از تحصنهای دانشجویی است.

از اردیبهشت ۱۳۸۵ فعالیتهای دانشجویان هویت طلب این دانشگاه به نحو چشمگیری افزایش یافته است. دانشگاه اورمیه به عنوان یکی از مراکز عمده فعالیتهای هویت طلبانه دانشجویان آذربایجانی شناخته می شود و همین مسئله سبب ایجاد تدبیرات امنیتی شدید از طرف حراست دانشگاه و حتی اداره اطلاعات ارومیه گشته است.

سال گذشته امتیاز تمام نشریات دانشجویی که به مسائل آذربایجان می پرداختند از طرف معاونت دانشجویی دانشگاه اورمیه (محبوب طالعی) لغو شد٬ بیش از ده تن از دانشجویان هویت طلب این دانشگاه از جمله اکبر پاشایی دبیر کانون شهریار و مهدی حاج محمدی مدیر مسئول نشریه دانشجویی "اویانیش" خرداد ماه امسال بازداشت و پس از هفته ها حبس و شکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات با قرار وثیقه آزاد شدند.

تصاویری از دوربینهای مدار بسته در دانشگاه اورمیه:

http://i16.tinypic.com/68bm0z7.jpg
http://i1.tinypic.com/4lg1r4m.jpg
http://i8.tinypic.com/646wwn5.jpg
http://i11.tinypic.com/6b1efbp.jpg
http://i19.tinypic.com/4ked1xw.jpg
http://i3.tinypic.com/4xw9bvl.jpg

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed