فشارهای نیروی انتظامی اورمیه بر گروههای موسیقی

یکشنبه ششم آبان 1386

اورمونیوز: به گزارش خبرنگار اورمونیوز نیروی انتظامی اورمیه در طرحی جدید فشار به گروههای موسیقی آذربایجانی در شهر اورمیه را افزایش داده است.

در این گزارش آمده است که واحد نظارت بر اماکن عمومی و واحد اطلاعات نیروی انتظامی در عملیاتی مشترک با احضار مسئولین گروههای موسیقی آذربایجانی شهر اورمیه از آنان خواسته بود که حق شرکت در مراسم های عروسی را ندارند و بعد از اخذ مجوز از نیروی انتظامی می توانند به کا ر خود ادامه دهند.

در این جلسه توجیهی از تمامی گروهها تعهد گرفته شده است که سرودها و مارشهای ملی آذربایجان در مراسم های عروسی نباید نواخته شود، از طرف دیگر همین کلیه مدیران تالارهای عروسی از راه دادن گروههای موسیقی بی مجوز منع شده اند.

خبر دیگری حاکی از آن است که نیما دستان هنرمند رقص آذربایجانی که در موسسه "باریش" ارومیه به فعالیت و آموزش رقص آذربایجانی پرداخته و در مراسمها و کنسرتها شرکت میکند از سوی نیروی انتظامی احضار و شدیدا به وی اخطار داده شده است که دیگر حق پوشیدن لباس سنتی آذربایجانی در مراسمها را ندارد و اگر این رویه ادامه یابد، بازداشت خواهد شد.

لازم به ذکر است که در عروسیهای شهر اورمیه سرودهای ملی آذربایجان نواخته شده و هنرمندان رقص آذربایجانی به ایفای هنر می پردازند. همچنین بالا بردن نشان بوزقورد (گرگ خاگستری) در مراسم های عروسی شهر اورمیه مرسوم شده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed