صدور احکام سنگین حبس برای دو نفر از بازداشت شدگان مقابل زندان اردبیل

پنجشنبه بیست و پنجم مرداد 1386

ساوالان سسی: دو شهروند اردبیلی با نامهای " گشتاسپ واثقی "و "محمود اصلانی" از متهمان پرونده‌ی تجمع مقابل زندان اردبیل، از سوی دادگاه انقلاب به اتهام جاسوسی به ۴ سال حبس محکوم شدند .

گشتاسپ واثقی در گفتگو با خبرنگار ساوالان سسی با بیان این مطللب اظهار داشت: در یک دادگاه غیر علنی و بدون برخورداری از وکیل مدافع از سوي دادگاه انقلاب اردبیل به ۴ سال حبس محکوم شدایم. وي خبر داد: به حکم صادره قطعا اعتراض مي‌كنیم.

گشتاسپ(گشتاج)واثقی و محمود اصلانی از جمله فعالانی بودند که در مقابل زندان اردبیل بازداشت شده ،پس از ماهها بازجویی زیر شکنجه در بازداشتگاههای وزارت اطلاعات این شهر به زندان مرکزی اردبیل انتقال یافته و در بند ۷ زندان اردبیل نگهداری می شدند. آنها بعد از تحمل ۱۰۵ روز حبس سه شنبه چهارم اردیبهشت به قید ضمانت آزاد شدند.

روز پنجشنبه19بهمن 85 در اعتراض به نقض حقوق عباس لسانی فعال ترک آذربایجانی اعتراض به حکم زندان لسانی و شرایط غیر انسانی نگهداری وی و عدم رعایت حقوق قانونی او دهها تن در مقابل زندان اردبیل تجمع کرده بودند. این فعالین از سراسر آذربایجان به اردبیل آمده بودند. در این تجمع دست کم بیش از ۲۰ نفر بازداشت شده و ماههای متمادی دربازداشت گاههای مخفی وزارت اطلاعات در زیر شدید ترین شکنجه ها قرار داشتند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed