انتقال امیر عباس بنایی کاظمی به اطلاعات سپاه

جمعه نوزدهم مرداد 1386

ساوالان سسی : امیر عباس بنایی کاظمی زندانی سیاسی که پیش از این در زندان تبریز نگهداری میشده است، در طی روزهای گذشته ( چهارشنبه ۱۷ مرداد) از این زندان به مکان نامعلومی که گفته میشود یکی از بازداشتگاههای اطلاعات سپاه در این شهر باشد منتقل گشته است.

شواهد نشان میدهد بازجويان امنيتي در تلاش هستند تا با اعمال زور وفشار، شکنجه و تحميل محدوديتها برای این زندانی سیاسی از این طریق بتوانند اعتراف های را از او بگیرند.

بنا به گفته ی عده ای ازفعالین آزاد شده شرایط نگهداری و نحوی بازجویی از امیر عباس نگران کننده به نظر می رسد. چند تن از فعالین تبریزی که طی روز های گذشته از بند ۱۰ زندان تبریز آزاد شده اند در گفتگویی که با خبرنگار "ساوالان سسی" داشتند نسبت به وضعیت نگهداری و نحوی بازجویی امیر عباس بنایی کاظمی ابراز نگرانی کردند.

بنا به گفته ی یکی از این فعالین امیر عباس بنایی مورد ضرب و شتم شدید نیروی های اطلاعاتی قرار گرفته بود در زندان نیز این روند ضرب و شتم با شدت بیشتری نسبت به وی ادامه پیدا کرده است. وضعیت جسمانی امیر عباس در زندان مساعد نیست.
مقامات امنيتی همچنين خانواده این زندانی سیاسی را تهديد کرده اند که در صورت پيگيری وضعيت فرزندانشان و رسانه ای شدن موضوع، با آنان برخورد خواهند کرد.

این در حالی است که با وجود گذشت بیش از ۳ ماه تا به حال به طور مشخص اطلاعي از اتهام وی در دست نيست و وضعيت حقوقي بازداشت او نيز نامشخص است، بازجويي ها بدون حضور وكيل و حق دسترسي به وكيل انتخابي در جريان است و دستگاه قضایی هیچ توضیح روشن و دلیل قانع کننده ای برای بازداشت وی ارائه نداده است

امیرعباس بنّای کاظمی۳۲ ساله از فعالین هویت طلب ترک در تبریز که در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه با حمله نیروهای امنیتی به منزلش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت گردیده بود، پس از روزها بازجویی تحت شکنجه های جسمی و روحی در بازداشتگاههای وزارت اطلاعات ۱۸خرداد ماه به بند ۱۰ زندان مرکزی تبریز انتقال یافته است

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed