اعمال فشار بر عباس لسانی و خانواده اش

25/9/85

بنا بر گزارشات رسیده از بند 7 زندان مرکزی اردبیل آقای عباس لسانی همچنان تحت فشار های وزارت اطلاعات قرار دارد .

عباس لسانی شاعر، روزنامه نگار و یکی از برجسته ترین فعالان هویت طلب و مدافع حقوق آذربایجانیها در ایران می باشد که بارها دستگیر و زندانی شده است. حکم وي چندي پيش از طرف دادگاه تجدید نظر اردبیل در خصوص اعتراضات ۶ خرداد اردبیل صادر شده که اين فعال حركت ملي آذربايجان را به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری، ۵۰ ضربه شلاق و ۳ سال تبعد به شهر طبس محکوم کرده بود که در حال حاضر لسانی دوران محکومیتش را در زندان اردبیل می گذراند. و اخیرا" دادگاه انقلاب کلیبر نیز وی را به تحمل یکسال حبس دیگر محکوم کرده است. وی در دوران بازداشتهایش مدتها در سلول های انفرادی تحت انواع فشار و شکنجه های روحی و جسمی قرار داشت است . لساني را كه هم اكنون در زندان مركزي اردبيل محبوس است تحت فشار و توهين قرار مي دهند.

منزل عباس لساني در اردبيل تحت كنترل دائمي ماموران اداره كل اطلاعات قرار دارد.ماموران تمامي رفت و آمدهاي خانواده را تحت نظر دارند.

از سوی دیگر، وزارت اطلاعات تهدید ها و فشار ها را بر خانواده ایشان خصوصا همسر وی افزوده است و به آنها مکرر گفته می شود که وضعیت عباس لسانی را در اختیار رسانه ها و فعالین حقوق بشری قرار ندهند در غیر اینصورت آنها را بازداشت خواهند کرد

اداره اطلاعات استان اردبیل برخوردهايش را به حوزه قانوني و قضايي محدود نمي كند.بسيار مشاهده شده است ماموران اطلاعاتي به هر نحو ممكن به سركوب فعالان و آزار خانواده هاي ايشان نه تنها در اردبيل بلكه در مشكين شهر، مغان و ديگر شهرها و روستاهاي استان دست مي زنند و قوه قضاييه نيز تا كنون در هيچ مورد عكس العمل نشان نداده است.

از کلیه سازمان های حقوق بشری انتضار می رود تهدیدات و فشارها بر علیه این زندانی و خانواده اش را محکوم کنند و خواستار آزادی بی قید شرط او شوند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed