گزارش رادیو فردا از نقض حقوق لسانی در زندان اردبیل

جمعه سیزدهم بهمن 1385

در برنامه حقوق بشر رادیو یازدهم بهمن، امیر آرمین به وخامت وضع عباس لسانی زندانی سیاسی در زندان اردبیل پرداخته و گفتاری در باره الگو برداری جمهوری اسلامی از طالبان و تلاش برای ایجاد وزارتخانه امر به معروف دارد.

در این برنامه همچنین گزارشی از فعال شدن دادگاه بین المللی لاهه برای محاکمه یک جنگ سالار کنگویی به اتهام استفاده از نوجوانان به عنوان سرباز، ارایه شده است

عباس لسانی فعال آذربایجانی که در زندان اردبیل دوران زندانی خودرا می گذراند بنا به اظهارات همسر و نزدیکانش در اعتراض به بدرفتاری مقام های زندان اردبیل یک اعتصاب غذای یکماهه را پشت سر گذاشته بود.

آقای لسانی فر روز ۳ شنبه، در پی حضور و در خواست شماری از فعالان آذربایجانی در زندان، به اعتصاب غذا پایان داد. با این حال وضعیت سلامت او نامناسب است

اکبر لکستانی فعال سیاسی در آذربایجان می گوید که عباس لسانی در ارتباط با ناارامی های ناشی از توهین به ترک زبانان ایران بازداشت و به یک سال زندان محکوم شد.

او در هنگام سپری کردن مدت زندان، از مقام های زندان اردبیل درخواست مرخصی کرده بود که به گفته وی، حق هر زندانی است.
آقای لکستانی می گوید اما با درخواست مرخصی عباس لسانی مخالفت شد و او در اعتراض، دست به اعتصاب غذا زد.

اکبر لکستانی به مسعود ملک از رادیو فردا می گوید مجامع حقوق بشری، نسبت به سرنوشت این زندانی و وضعیت نا بسامان او بی توجهی می کنند و انتقاد اکبر اعلمی نماینده تبریز در مجلس، بر رفتار مقام های زندان هم بی تاثیر بوده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed