به دنبال وخامت حال لسانی و سکته یکی از زندانیان - زندان اردبیل در آستانه فاجعه ای انسانی

چهارشنبه بیست و هشتم تیر 1385

بنا به گزارشات خانواده های برخی از زندانیان اردبیلی این زندان در آستانه فاجعه ای انسانی قرار دارد.برادر عباس لسانی در گفتگو با وبلاگ حق از وخامت حال برادرش خبر داد و به شدت ابراز نگرانی نمود.بر اساس گفته وی لسانی همچنان در انفرادی قرنطینه اردبیل زندانی است و وخامت حالش در روزهای اخیر موجب گشته است که هر روز به او سرم تزریق کنند.

لسانی از روز ۱۳ خردادماه اقدام به اعتصاب غذا کرده است و تنها برای چند روز در ۸ تیرماه به اصرار خانواده و خواهش دوستان اعتصابش را شکست.اما وقتی هیچ تغییری در وضعیت بلاتکلیفی که خود و دوستانش گرفتارش هستند حاصل نشد دوباره از ۱۵ تیرماه اعتصاب غذا آغاز کرد.

همچنین اخبار رسیده از زندان اردبیل از ادامه بازداشت ۱۷ نفر از فعالین حرکت ملی آذربایجان در آن زندان حکایت می کند.برخی از این زندانیان در طول مدت بازداشت بر اثر شکنجه و شرایط سختی که تحمیل شده مریض شده اند.در روزهای اخیر نیز یکی از ایشان دچار سکته قلبی شده و اکنون هیچ خبری از وضعیت جسمانی وی نیست.

جعفر سبحانی-مهدی محمد پور-جلال تقوی-بهروز علیزاده-علیرضا یوسفی و حسن بالا زاده از جمله کسانی هستند که وضعیت نگران کننده ای دارند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed