آزار و اذیت زندانیان سیاسی اردبیل

شنبه چهاردهم مرداد 1385

هشت زندانی سیاسی محبوس در زندان اردبیل در تماس با خانواده هایشان از اذیت و آزار خود خبر دادند.ایشان گفته اند ۱۸ زندانی حبس ابد و معتاد را با ما در یکجا نگه می دارند و آنها گویا مامور شده اند ما را اذیت کنند.بنا به گفته فعالان اردبیلی زندانیان مذکور علاوه بر بی ادبی و بد اخلاقی در محیط زندان زندانیان سیاسی در بند و افکار ایشان را به تمسخر می گیرند.

عباس لسانی که پس از شکستن اعتصاب غذا به بند عمومی منتقل شده است امروز در ملاقات با همسرش گفت با وجود اینکه به درخواست دوستان اعتصاب را شکستم اما اگر بدرفتاری مسئولان زندان ادامه یابد چاره ای جز آغاز آعتصاب نخواهم داشت.لسانی خواستار جداسازی زندانیان سیاسی از زندانیانی که اکنون در زندان اردبیل در کنار آنان هستند شد.

با وجود اینکه امروز مدت زمان قرار بازداشت موقت عباس لسانی پس از دو ماه به اتمام رسیده است هنوز زمان برگزاری دادگاه وی مشخی نیست و مسئولان قضایی نیز به درخواست وکیل و خانواده وی برای فک قرار پاسخ نداده اند.
بنا به خبر دیگری از اردبیل امروز محمد رضا یوسفی با قرار وثیقه از زندان آزاد خواهد شد.روز پنجشنبه گذشته نیز علی بدلی از زندان تبریز آزاد شده است.

همچنین به گزارش خبرنگار "ايلنا"، داود عظيم‌زاده،‌ مجيد پژوه‌فام، ياشار حكاك‌پور و حامد يگانه‌پور صبح روز يك‌شنبه با حضور در شعبه مزبور به دفاع از اتهامات انتسابي خود مي‌پردازند. اين افراد در جريان ناآرامي‌هاي خرداد ماه شهرستان مراغه بازداشت و پس از تحمل چندي حبس با تأمين قرار وثيقه 30 ميليون توماني از سوي بازپرسي دادسراي مراغه، آزاد شدند و پرونده آنها با صدور قرار مجرميت و كيفرخواست جهت رسيدگي به دادگاه انقلاب مراغه ارسال شد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed