تحصن دانشجویی در دانشگاه تبریز

دوشنبه ۲٣ ارديبهشت ۱٣٨۷ - ۱۲ می ۲۰۰٨

ادوارنیوز: دانشجویان دانشگاه تبریز در اعتراض به اعمال فشار بر دانشجویان و اقدام حراست و رئیس این دانشگاه در تعلیق و اخراج ازدانشگاه فعالین دانشجویی، دست به تحصن زدند که پس از ساعاتی با قبول خواسته های دانشجویان از طرف مسئولین دانشگاه به این تحصن پایان داده شد.

یکی از تحصن کنندگان در این خصوص گفت: “از اسفند سال پیش سجاد رادمهر، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، به دلیل کارشکنی های مسئولین این دانشگاه در برگزاری جلسه دفاعیه ایشان از پایان نامه کارشناسی ارشد، در معرض اخراج از دانشگاه قرار گرفته است. و تحصن امروز نیز در راستای اعتراض به برخورد غیر منطقی مسئولین دانشگاه با فعالین دانشجویی و همراهی با سجاد رادمهر در دفاع از حق تحصیل ایشان، صورت می گیرد.”

بر اساس گزارشات رسیده، تحصن حوالی ساعت ۱۲ ظهر و با حضور سجاد رادمهر و با حمایت و همراهی تعداد زیادی از دانشجویان در مقابل سلف سرویس دانشگاه تبریز شروع شد و سپس معترضین برای ادامه تحصن به داخل مسجد دانشگاه رفتند. که پس از ساعاتی و با اعلام حمایت دیگر دانشجویان، مسئولان دانشگاه به ناچار با دانشجویان وارد گفتگو گردیدند که در نتیجه با قبول خواسته دانشجویان متحصن از جانب مسئولین دانشگاه، به این تحصن پایان داده شد.

گفتنی است که چندی قبل نیز دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز با تحصن در داخل این دانشگاه توانستند که مسئولین دانشگاه را وادار به پذیرش خواسته هایشان نمایند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed