درخواست جمعی از دانشجویان دانشگاههای تهران برای محاکمه عاملان شکنجه وکیل آذربایجانی

پنج‌شنبه ۱۰ مرداد ۱٣٨۷ - ٣۱ ژوئيه ۲۰۰٨

در روزگاری که جامعه جهانی برای آزادیهای فردی و شخصیت انسانی آنقدر احترام قائل است که حتی مجازات اعدام اراذل و اوباش را منع می کند، شاهد برخوردهای قرون وسطایی نیروهای امنیت جمهوری اسلامی در داخل کشور ایران هستیم. برخوردهایی که به طور یقین هیچ وقت از اذهان ملتهای آزاده پاک نخواهد شد. رژیم جمهوری اسلامی در تازه ترین اقدام وحشیانه خود شروع به برخورد فیزیکی و شکنجه های مرگ آسای فعالین حقوق بشر آذربایجان کرده است. فعالینی که تنها خواسته های آنان احقاق حقوق اولیه انسانی است که در هیچ یک از کشورهای دنیا مثل ایران پایمال نشده است. حقوق خواندن و نوشتن به زبان مادری، ارج نهادن به فرهنگ و تاریخ ملت آذربایجان، توسعه عدالت گونه شهرهای آذربایجان و .... از جمله خواسته های بحق این فعالان می باشد که متأسفانه طی نزدیک به 80 سال اخیر نادیده گرفته شده است. شکنجه فعالان آذربایجان به جرم خواسته های فوق یکی از ناجوانمردانه ترین شیوه هایی است که ارگانهای امنیتی کشور به آن روی آورده اند. در حالیکه تاریخ نشان داده است که هیچ یک از روشهای ممانعت انسانها از حقوق اولیه خود جواب نداده و در نهایت پیروزی از آن ملتهای تحت ستم بوده است. در روزهای اخیر شاهد شکنجه مرگ آسای فرزند آذربایجان، وکیل رد صلاحیت شده و نویسنده مقالات متعدد در نشریه های مختلف و مشاور حقوقی "مجمع دانشگاهیان آدربایجان"، حمید والایی بوده ایم. بر اساس اخبار منتشر شده ایشان تحت آزار و اذیتهای غیر انسانی نیروهای اطلاعاتی تبریز قرار گرفته بطوریکه چهار دندان و یکی از پاهای وی شکسته و بر اثر ضربات وارده به سر ایشان، در حال حاضر سرگیجه های شدیدی را تحمل می کند. این در حالی است که نیروهای امنیتی و قضایی اجازه درمان وی در خارج از زندان را تا بحال نداده اند. چنین رفتار ددمنشانه به هیچ عنوان با هیچ یک از معیارهای ارگانهای امنیتی و اطلاعاتی دنیا منطبق نبوده و نشان از بی منطقی و رذالت عمال حکومت جمهوری اسلامی دارد.

ما جمعی از دانشجویان دانشگاههای تهران با اعلام حمایت از فعالیتهای هویت طلبانه این وکیل آذربایجانی و نیز سایر دانشجویان دربند دانشگاه تبریز در جهت احقاق حقوق پایمال شده ملت آذربایجان، خواستار آزادی هرچه سریعتر این عزیزان و همچنین محاکمه شکنجه گران در ارگانهای امنیتی تبریز هستیم. بدون شک در صورت ادامه چنین اقدامهای وحشیانه از طرف هر ارگانی، تظاهرات، اعتراضات و تحصن های دانشجویی در کلیه دانشگاهها تا محاکمه افراد مسئول ترتیب داده خواهد شد که در وضعیت بحرانی فعلی کشور قطعا به صلاح حکومت نخواهد بود.

پنج‌شنبه ۱۰ مرداد ۱٣٨۷ تهران-

جمعی از دانشجویان دانشگاهای تهران، علامه طباطبائی، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، امیرکبیر، شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی، صنعتی شریف، تربیت مدرس، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب و دانشکده صنعت آب و برق.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed