بيانيه انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتی سهند تبریز در حمايت از دانشجويان ستاره دار دانشگاه تبريز

يکشنبه ۲٣ تير ۱٣٨۷ - ۱٣ ژوئيه ۲۰۰٨

تلاشهاي آزادي خواهانه و عدالت طلبانه و بويژه جنبش دانشجويي همواره با مشكلات فراواني از جانب حاكمان روبه رو بوده و هزينه هاي بسياري نيز در اين را ه پرداخت نموده است ولي هر روز امیدوارتر از ديروز به راه خود ادامه داده و در اين راه تنها سلاح خود را آگاهي بخشي و استقامت ياران دانشجويشان مي پندارند. هرچند با گذشت زمان شيوه هاي برخورد و سركوب جهت انفعال دانشجويان تغيير كرده و در اين بين حتي ابتدايي ترين حقوق انساني يك شهروند نيز زيرپا گذاشته مي شود . ولی هيچ كدام راه به جايي نبرده و نخواهد برد چرا كه آزادي خواهي و عدالت طلبي ريشه در سرشت بشريت دارد.

متاسفانه با روي كار آمدن دولت نهم كه شعار عدالت خواهي و مهرورزيش گوش همه را نواخته است بدعتي جديد بنا شد كه بعد از انقلاب فرهنگي 59 بي سابقه بوده است. ستاره دار كردن فعالان دانشجويي به معني محروم كردن دانشجويان از ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر – ارشد و دكترا- جديدترين روش برخورد با جامعه دانشجويي است ابتكاري كه اصول مصرح قانون اساسي را نيز زير پا مي نهد و دانشجويان را از بديهي ترين و اوليه ترين حقوق خود منع مي دارد، به راستي معيار عدالت دولتمردان چيست؟

پس از گذشت 3 سال از آغاز ستاره دار كردن دانشجويان اين عمل زشت هر ساله شكل گسترده تري به خود گرفته و معلوم نيست حد پاياني آن كجاست؟ هرچند كه ميدانيم در گستره اعمال غيرقانوني و غير انساني غايتي وجود ندارد!

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتي سهند تبریز ضمن محكوم نمودن اقدامات چند سال گذشته وزارت علوم در ستاره دار نمودن دانشجويان، بويژه دانشجويان دانشگاه تبريز نادر مهد قره باغ، امین امامی، صمد پاشایی و ناهید بابازاده نگراني شديد خود را از ادامه اين روند ابراز میدارد و در ادامه تاسف شدید خود را از احضار 37 نفر از فعالین دانشجویی دانشگاه تبریز به کمیته انضباطی بیان کرده و صدور احکام ازپیش تعیین شده برای این دانشجویان را عملی غیر قانونی به شمار می آورد و به مسئولین حراست و کمیته انضباطی دانشگاه تبریز، نسبت به عواقب این ظلم هشدار می دهد.

در پایان خاطر نشان می سازد که دانشجویان سهند در سخت ترین لحظات در کنار دانشجویان دانشگاه تبریز خواهند ماند و با اتحاد خود بر اندام تمامیت خواهان لرزه می افکنند.

یکشنبه بیست و سوم تیرماه 1387

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز

برگرفته از http://www.oyrenci.com/

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed