حمید والایی جهت مداوا به بیرون از زندان انتقال یافته است

شنبه ۱۲ مرداد ۱٣٨۷ - ۲ اوت ۲۰۰٨

ساوالان سسی:وضعیت جسمانی حمید والائی وکیل، و از فعالین حقوق بشر در آذربایجان که پس از تحمل ۱۳ روز شکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز در روزهای اخیر به زندان تبریز انتقال یافته بود ،رو به وخامت است روز گذشته در پی تلاش های گسترده خانواده و وکیل مدافع وی ،بالاخره بازپرس پرونده و اطلاعات تبریز مجبور به پذیرش قرار وثیقه شدند تا وی جهت مداوا به بیرون از زندان انتقال یابد.

لازم به ذکر است که تا کنون مراجع قضایی تبریز از پذیرش شکایت وکیل وی در خصوص اعمال شکنجه و همچنین معرفی به پزشکی قانونی سر باز زده اند. به گفته آقای نقی محمودی وکیل مدافع حمید والائی ، پرونده اتهامات وی هنوز در شعبه ۴ بازپرسی داگستری تبریز در حال بررسی می باشد.

حمید والایی مقالات متعدد حقوقی در نشریات دانشجویی و نشریه دیلماج به رشته تحریر درآورده است. شایان ذکر است چندین ماه قبل علی الرغم قبولی وی در آزمون وکلای دادگستری، وکالت وی از طرف اداره اطلاعات رد صلاحیت شده است. وی بدنبال احضارهای شفاهی و حضوری ماموران اداره اطلاعات تبریز به منزل و محل کار پدر حمید والایی و تهدیدها و ارعاب به خانواده وی، ایشان روز شنبه ۲۵/۴/٨۷ ساعت ۹ صبح به ستاد خبری اداره اطلاعات تبریز مراجعه و پس از بازجویی مقدماتی بازداشت شد.

بر اثر شکنجه های که طی چند روز گذشته بر وی وارد شده است، دو دندان جلو و دو دندان عقب فک بالای وی شکسته شده است. همچنین بر اثر صدمات وارده به پای راست که منجر به شکستن آن شده، قادر به حرکت نمی باشد. علاوه بر این بر اثر صدمات وارده به سر، وی چندین بار بیهوش شده و در حال حاضر دچار سرگیجه شدید می باشد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed