دستگیری منصور امینیان و مقصود عهدی دو فعال دانشجویی دیگر در تبریز

پنج‌شنبه ٣۱ مرداد ۱٣٨۷ - ۲۱ اوت ۲۰۰٨

ساوالان سسی : وبلاگ حقوق بشری حق خبری می دهد که در ادامه دستگیری های گسترده فعالین دانشجویی در تبریز، صبح روز ٣۰ مرداد ماه مهندس منصور امینیان و مقصود عهدی دو فعال دانشجویی هویت طلب دانشگاه تبریز بازداشت شدند.

منصور امینیان دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک و دبیر انجمن اسلامی دانشکده ی فنی دانشگاه تبریز و مقصود عهدی دانشجوی رشته ی جغرافیا و عضو شورای انجمن اسلامی دانشکده ی علوم انسانی دانشگاه تبریز می باشند.

گفتنی است این بازداشت ها در پی مراجعه ماموران امنیتی در شب چهارشنبه ۲٣ مرداد ماه به خانه فعالین هویت طلب یاد شده انجام شده است که به علت عدم حضور دانشجویان در منزل، از دستگیری آنان بازمانده و به تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی آنان پرداخته بودند.

هنوز علت بازداشت آنان مشخص نشده است و به نظر می رسد در رابطه با افزایش فشار بر فعالین دانشجویی و ایجاد جو خفقان در دانشگاه تبریز باشد. با دستگیری مهندس منصور امنیان و مقصود عهدی تعداد دانشجویان بازداشت شده دانشگاه تبریز به ۶ تن رسید.

سجاد رادمهر، فراز زهتاب، آیدین خواجه ای،امیر مردانی و داریوش حاتمی(افسر وظیفه ) بازداشتی های قبلی دانشگاه تبریز هستند که به گفته خانواده های نامبردگان آنها علیرغم سپری شدن بیش از یکماه از بازداشت اشان همچنان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات تبریز بطور بلاتکلیفی بسر می برند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed