آزادی موقت "غلامرضا نجفی" هویت طلب بازداشتی در تبریز

سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱٣٨۷ - ۵ اوت ۲۰۰٨

ساوالان سسی: بنا به گزارشات رسیده، ،غلامرضا نجفی۳۶ ساله و از فعالان هویت طلب آذربایجانی در تبریز پس از تحمل یکماه بازداشت موقت روز گذشته بدنبال قبول قرار وثیقه از طرف بازپرس شعبه ۴ دادگستری تبریز از زندان آزاد شد.

غلامرضا نجفی٬ روز شنبه ۱۵ تیر ۸۷، در محل کار خود واقع در بازار تبریز دستگیر شده بود. به دنبال بازداشت اش،نیروهای امنیتی به تفتیش مغازه و خانه وی پرداخته،کامپیوتر ، کتاب ها، چند جلد نشریه دانشجویی و دفترچه ی یادداشتهای شخصی وی را نیز با خود برده بودند.

بنابر اظهار نزدیکانش او بعد از تحمل ۱۰ روز فشارهای جسمی و روحی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات به زندان تبریز منتقل شده و در تمام مدت بازداشت اش محروم از ملاقات و تماس با وکیل و خانواده بود.

اتهام آقای نجفی، تبلیغ علیه نظام عنوان شده است و علت بازداشت اش را نیز در رابطه با همراه داشتن چند جلد از "ویژه نامه گذاری بر حماسه خرداد آذربایجان" که توسط نشریه مجوز دار دانشجویی گونش در دانشگاه علم و صنعت و با همکاری آبتام ، مرکز تحقیقات مجمع دانشگاهیان آذربایجانی منتشر شده بود عنوان می کنند.

لاذم بذکر است در راستای افزایش فشارعلیه وی مغازه اش نیز واقع در راسته بازار تبریز علیرغم داشتن پروانه کسب، پلمپ شده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed