افزایش نگرانی ها نسبت به ادامه بازداشت و وضعیت نامعلوم ودود اسدی، فعال دانشجویی در رشت

پنج‌شنبه ٣۱ مرداد ۱٣٨۷ - ۲۱ اوت ۲۰۰٨

ساوالان سسی:
علیرغم گذشت یکماه از بازداشت ودود اسدی مدافع حقوق بشر و فعال حقوق قومی آذربایجانیها، از سرنوشت وی همچنان خبری در دست و در این مدت هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است.

ودود اسدی،دانشجوی رشته زمین شناسی دانشگاه آزاد رشت و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اردبیل، روز 1 مرداد مرداد در رشت توسط ماموران امنيتی بازداشت و با وجود اینکه بعضی منابع از انتقال وی به بند ۲۰۹ زندان اوین تهران خبر داده اند ولی خانواده او همچنان از محل نگهداری نامبرده اظهار بی اطلاعی می کنند.

خانواده آقای ودود اسدی می گوید علیرغم تمامی تلاش هایشان هیچ اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری وی بدست نیاورده اند و از اینرو سخت نگران او هستند.

آنها می گویند، ما اصلا"،یطور روشن نمی دانیم او به چه جرمی بازداشت شده است.

سازمان مدافع حقوق بشر «فرانت لاین»، روز 8 اوت ، و « وزارت امور خارجه آمریکا » نیز ۱5 اوت با صدور بیانیه های بازداشت این فعال حقوق بشر و مدافع حقوق آذربایجانیها، را بشدت محکوم و خواهان آزادی او شده یودند.

همچنین به گزارش منابع دانشجویی از رشت حسین رحیمی دانشجوی رشته ساختمان جهاد دانشگاهی رشت و محسن رحیمی دو برادر هویت طلب آذربایجانی که روز 3 مرداد توسط ماموران امنيتی بازداشت و روزها بدون تماس با خانواده و وکیل خود در محل نامعلومی نگهداری می شدند طی روزهای گذشته به قید وثیقه آزاد شدند.
آنها پس از آزادي ادعا کرده اند که در مدت بازداشت از سوی بازجویان مورد شکنجه و اذيت و آزار قرار گرفته اند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed