منع تحصیل ابراهیم رشیدی، زندانی سیاسی آذربایجانی

شنبه 9 شهريور ۱٣٨۷ - 30اوت ۲۰۰٨

ابراهیم رشیدی فعال سابق دانشجویی و هویت طلب که در سال ۸۵ داوطلب پذیرش رشته علوم اجتماعی در مقطع کاشناسی ارشد شده بود با عدم ارائه کارنامه از سوی سازمان سنجش مواجه گشته و عملا از تحصیلات تکمیلی محروم شده است.

بر این اساس به دنبال پی گیریهای مکرر وی، سازمان سنجش علت عدم ارائه کارنامه او را “عدم صلاحیت عمومی” اعلام نموده بود.

گفتنی است به علت همزمانی عدم ارائه کارنامه ابراهیم رشیدی با اعتراضات گسترده مردم آذربایجان نسبت به کاریکاتور منتشر شده در خرداد ماه ۸۵، دستگیری و بازداشت وی، مانع از انتشار این خبر می شود.

شایان ذکر است ابراهیم رشیدی شاعر٬ نویسنده و فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه ارومیه است. وی عضو مؤسس مؤسسه غیر دولتی (NGO) “آذرتوپراق”‏،‏ عضو هیأت مؤسس و دبیر کانون استاد شهریار دانشگاه ارومیه، مدیر مسؤل نشریه دانشجویی “اولدوز”‏، سردبیر نشریه “بولوت” و عضو هییت تحریریه نشریات “باخیش” و “اویانیش” و مدرس زبان و ادبیات ترکی در دانشگاههای ارومیه و علوم پزشکی بوده است.

این فعال حقوق بشر آذربایجانی در طول سالهای گذشته بارها در زندان اوین تهران٬ بازداشتگاههای اطلاعات شهرستان ارومیه٬ اهر و اردبیل حبس شده است.

گفتنی است وی سه شنبه ۱۵ مرداد۸۷ بازداشت و برای اجرای حکم پنج ماه حبس، به زندان ارومیه فرستاده شد و هم اکنون در حال گذراندن دوره محکومیت اش می باشد.


منیع: ویلاگ ابراهیم رشیدی

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed