نامه پدر فراز زهتاب ، دانشجوي زنداني به رياست قوه قضائيه

رياست محترم قوه قضائيه جناب آقاي آيت ا... شاهرودي

با سلام

احتراماً به استحضار مي رساند که اينجانب علي زهتاب (پدر فراز زهتاب) اعلام مي دارم که فرزند بنده - فراز زهتاب -دانشجوي رشته حقوق دانشگاه تبريز در تاريخ 27/4/87 هنگام خروج از دانشگاه تبريز به همراه دو تن از دانشجويان ديگر بنامهاي آيدين خواجه اي و سجاد رادمهر از جلوي دانشگاه تبريز توسط مامورين اداره اطلاعات تبريز دستگير و به مکان نامعلومي منتقل شده است. در پي بازداشت وي، مراجعات متعدد خانواده به اداره اطلاعات و دادگستري تبريز در خصوص روشن شدن موضوع اتهام، محل نگهداري و وضعيت جسماني و سلامتي فرزندم نتيجه اي حاصل نشد.

اکنون عليرغم گذشت 45 روز از بازداشت فرزندم ، هنوز از نحوه نگهداري، وضعيت جسماني و رواني وي بي خبر هستيم و بلحاظ اينکه تاکنون اجازه ملاقات با فرزندم را نداده اند و حتي اجازه نمي دهند تماس تلفني مرتبي داشته باشد (از هر 15 روز اجازه تماس تلفني کوتاه مدت را مي دهند) سبب نگراني شديد خانواده در خصوص سلامتي جسمي و رواني وي شده است بطوريکه در اثر اين نگرانيها و فشارهاي شديد عصبي و رواني، همسر بنده (مادر فراز زهتاب) دچار بيماري شديد تنفسي و قلبي شده است و اکنون تحت نظر پزشک معالج بستري مي باشد.

قابل ذکر است اخبار منتشره در سايتهاي اينترنتي حکايت از آن دارد که وضعيت جسماني فرزندم در بازداشتگاه مساعد نمي باشد و از ناحيه دستگاه گوارشي و تنفسي شديداً بيمار شده است، لذا اين موضوع سبب تشديد نگراني در خصوص وضعيت جسماني و سلامتي وي شده است.

لازم به ذکر است در اين مدت بدفعات به دادستاني تبريز و بازپرسي شعبه 4 دادسراي عمومي و انقلاب مراجعه کرده، خواستار روشن شدن وضعيت فرزندم و درخواست ملاقات حضوري کرده و مراتب نگراني شديد خانواده و بيماري مادرش را اظهار کرده ام ولي متاسفانه مسئولين مربوطه هيچ گونه توجهي به درخواستهاي مکرر بنده نکرده اند.

در پايان از آن مقام محترم (رياست قوه قضائيه) درخواست رسيدگي فوري به وضعيت فرزندم شده و خواستار پايان دادن به بازداشت غيرقانوني و آزادي سريع فرزندم بوده و درخواست معرفي وي به مراکز درماني جهت معالجه را دارم بديهي است ادامه وضعيت موجود سبب آشفتگي بيش از حد خانواده اينجانب، علي الخصوص تشديد بيماري همسرم شده و مي تواند سبب پيش آمدهاي ناگواري گردد.

با تشکرعلي زهتاب (پدر فراز زهتاب)
10/6/1387

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed