برگزاری دادگاه شهناز غلامی از فعالان زن آذربایجان

جمعه ۱۵شهريور ۱٣٨۷ - ۵ سپتامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: روز پنج شنبه ۱۴ شهريور ۱٣٨۷ جلسه دادگاهی شهناز غلامی، روزنامه نگار و از فعالان مسائل زنان در آذربایجان به اتهام «تبلیغ علیه نظام» در شعبه ۱ دادگاه انقلاب اسلامی تبریز برگزار شد.

بر اساس گزارشات فعالان حقوق بشر(1) از تبریز عمده اتهاماتی که قاضی جهت تفهیم اتهام بر وی، برشمرده نوشتن مقالاتی در مورد زنان و تبلیغ علیه دولت نهم خصوصا آقای احمدی نژاد بوده است .همچنین از دیگر اتهامت وارده به شهناز غلامی میتوان به شرکت در جلسات نهضت آزادی و حمل پرچم در راهپیمایی یک تیر ماه ۸۵ اشاره کرد که خانم غلامی این اتهام را واهی شمرده و گفته در این روز من در تبریز نبودم و در راهپیمایی ۸۶ نیز بعنوان یک خبرنگار حهت تهیه گزارش حضور داشتم.

شایان ذکر است در این جلسه دادگاه غیر علنی آقای محمد علی دادخواه بعنوان وکیل مدافع خانم غلامی وظیفه دفاع از وی را بر عهده داشت.

گفتنی است، شهناز غلامی مدیر وبلاگ آذر زن و عضو انجمن خبرنگاران زن (رزا) از سال ۱۳۶۸ تا سال ۱۳۷۳ به مدت ۵ سال به دلیل فعالیت های سیاسی در زندان تبریز محبوس بوده و نیز در مرداد سال ۱۳۸۶ به مدت تقریباً یک ماه به دلیل شرکت در مراسم یک خرداد دستگیر و زندانی شده بود.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed