بازداشت ۱۸ فعال مدنی آذربایجان در یک مراسم افطاری در تهران

گزارش رادیو آزادلیق (اروپای آزاد) - بشنوید
پنج‌شنبه ۲۱ شهريور ۱٣٨۷ - ۱۱ سپتامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: بنابر گزارشات دريافتي روز گذسته چهارشنبه ۲۰ شهریور ۸۷ نيروهاي امنيتي با يورش به مراسم افطاري در خانه يکي از فعالان ملي آذربايجان بيش از 18 تن از فعالين شناخته شده آذربايجان را دستگير نمودند.

به گفته يکي از فعالين ملي آذربايجان که در محل حادثه حضور داشته و توانسته است خود را از جريان دستگيريها دور نگه دارد ماموران امنيتي اقدام به دستگيري حداقل 18 فعال شناخته شده آذربايجاني به نامهاي مهندس عليرضا صرافي(مدير مسئول ماهنامه توقيف شده ديلماج)،سعيد موغانلي(روزنامه نگار)،حسن رحیمی ( فعال حقوق بشر)، حسين حيدري(مدير مسئول نشريه دانشجويي اولوس)،رقيه عليزاده(همسر عباس لساني فعال ملي در بند)به همراه سه فرزندش،عباس نعيمي،اکرم نجاري(دبير سابق NGOخانه فرزندان آذربايجان)مهدي نعيمي(شاعر ومدرس زبان ترکي در دانشگاهها)،اکبر آزاد (نويسنده مجله وارليق)،مهندس حسن راشدي(نويسنده مجله وارليق) ،مهندس محمد عباسپور،شهباز ابراهيم نژاد، يوسف هشيار، فرهاد رضايي،رباب عظيمي و صياد محمديان نمودند.

اين در حالي است که مامورين پس از چند ساعت اقدام به آزادي رقيه عليزاده به همراه سه فرزندش نموده اند.هنوز از مکان نگهداري بازداشت شدگان هيچ گونه اطلاعي در دست نيست.

گزارش دستگیری فعالان ملی در تهران از دید یکی از شاهدان عینی

اویرنجی نیوز: بر اسا س معلوماتی که یکی از شاهدان عینی در محل دستگیری فعالان ملی در اختیار سایت اویرنجی قرار داده، حدود ساعت 9 شب چهارشنبه دستگیر شدگان توسط لباس شخصی ها که گمان میرود نیروهای اطلاعاتی باشند صورت گرفته است. شاهد عینی که نخواست نامش فاش شود اضافه کرد: من و خانمم به افطار دعوت بودیم، اما به علت دوری راه دیر به محل رسیدیم. هنگام نزدیک شدن به خانه فضای مشکوکی را حس کردم. دم در دو مینی بوس «کارسان» سفید رنگ جلو در نگه داشته بودند. حدود 10 نفر که لباس شخصی یکسانی داشتند هم دم در ورودی منتظر بودند. من که اوضاع را مشکوک دیدم، همراه خانمم به کوچه ی تاریکی رفته و از آنجا به موبایل دوستان که در خانه بودند زنگ زدم، اما هیچکدام به تلفن جواب ندادند. بعد به خانه زنگ زدم، صاحب خانه تلفن را برداشت اما معلوم بود که بالای سرش ماموران هستند. هجوم نیروهای امنیتی برایم قطعی شد. بعد نزدیکی های خانه جایی که دیده نشوم، منتظر شدم تا ببینم چه اتفاقی میافتد؟ بعد از چند لحظه دیدم که همه میهمانان و صاحب خانه را دستگیر و سوار ماشینها کرده و بردند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed