بازرسی از منزل حسن راشدی نویسنده بازداشت شده آذربایجانی

يکشنبه ٣۱ شهريور ۱٣٨۷ - ۲۱ سپتامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: بنا بر اخبار رسیده مأمورین وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ساعت ۱۱ صبح امروز يکشنبه ٣۱ شهريور ۱٣٨۷ وارد منزل مسکونی مهندس حسن راشدی نویسنده و روزنامه نگار بازداشت شده آذربایجانی در تهران شده و آنجا را تفتیش کرده اند.

گزارش می دهند، ماموران امنیتی بعد از تفتیش ۱ ساعته دفتر تلفن و بعضی اشیا شخصی متعلق به این نویسنده آذربایجانی٬ را با خود برده اند.

بر اساس همین گزارش مأمورین برای بازرسی منزل حکمی حاوی مهر و امضا با مضمون «برای مقابله با افراد پان تورکیست و قومگرا اجازه ورود و دستگیری و حذف موانع فیزیکی داده می شود.» را در دست داشته اند.

پیش تر روز پنجشنبه ۲۸ شهریور نیز منزل آقای علیرضا صرافی٬ دیگر نویسنده و روزنامه نگار آذربایجانی در تهران مورد تفتیش قرار گرفته و مامورین کامپیوتر٬ کتابها٬ دست نوشته ها٬ کارهای تحقیقی٬ پاسپورتهای و کارتهای شناسایی این نویسنده آذربایجانی٬ همسر و پسر ایشان٬را با خود برده بودند.

حسن راشدی از اعضای هئیت تحریریه مجله وارلیق، معلم زبان و ادبیات ترکی، روزنامه نگار و همکار نشریات کشوری، صاحب سه کتاب در زمینه زبان ترکی و هویت ترکان است. او همچنین عضو مؤسس کانون "چیچکلر قورولوشو" فعال در حوزه کودک است .

شایان ذکر است مهندس حسن راشدی به همراه ۱۹ نفر دیگر بیست شهریور در یک مراسم افطاری در تهران دستگیر شده است و همچنان بدون محاکمه، تفهیم اتهام و بدون اجازه برای گرفتن وکیل و برخورداری از حق تماس حضوری یا تلفنی با خانواده در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شود .

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed