تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تبریز در محکومیت ادامه بازداشت فعالین هویت طلب دانشجویی این دانشگاه

شنبه ۶ مهر ۱٣٨۷ - ۲۷ سپتامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: بنا به گزارش وبلاگ پیگیری دانشجویان دربند دانشگاه تبریز، ظهر امروز شنبه ۶ مهر جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاه تبریز به همراه اعضای انجمن اسلامی این دانشگاه تحصنی را در اعتراض به بازداشت های دانشجویان هویت طلب دانشگاه تبریز در تابستان ۸۷ برپا نمودند.

دانشجویان تحصن خود را از مقابل دانشکده ی انسانی (۱) شروع کرده و با حمل پلاکارد هایی که روی آنها نوشته بود "دوستانمان را آزاد کنید"،"قیزیلدان اولسا قفسیم، آزادلیقا وار هوسیم"،"خسته نشو ای من من، آخر جاده روشنه...."،"حرف را باید زد، درد را باید گفت"،" release our friend"و..... به سمت دانشکده ی فنی (۲) راه پیمایی کردند.

بر اساس همین گزارش، در ادامه تحصن دانشجویان معترض با حرکت به سمت ساختمان مرکزی درآن جا نیز تجمع نمودند و در نهایت با قرائت نامه ای خطاب به ریاست دانشگاه تجمع اعتراضی خود را به پایان رساندند.

متن نامه ی قرائت شده ی دانشجویان به این شرح است:

بسمه تعالی

ریاست محترم دانشگاه تبریز جناب آقای دکتر علوی

با سلام

همچنان که مستحضرید دانشجویان دانشگاه تبریز سال تحصیلی جدید را در حالی آغاز می کنند که 6 تن از دوستان و همکلاسی ها یشان در بازداشت به سر می برند. این دستگیری ها از روز 27 تیر ماه با بازداشت سجاد رادمهر- دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک، فراز زهتاب و آیدین خواجه ای-دانشجویان کارشناسی حقوق- آغاز شد و با بازداشت امیر مردانی-دانشجوی مهندسی برق-، مقصود عهدی-دانشجوی جغرافیا- و منصور امینیان-دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک- ادامه یافت و با توجه به طولانی بودن مدت زمان بازداشت این دانشجویان مهر ماه را از حضور در ساحت دانشگاه محروم مانده اند.

دانشگاه به عنوان قلب تپنده ی ظلم ستیزی، همواره طعم تلخ برخورد های قهر آمیز را چشیده با این حال هرگز تزلزلی در اراده ی حق خواهی خود راه نداده است. ادامه ی چنین برخوردهایی نیز نتیجه ای جز افزایش نارضایتی در میان اقشار مختلف جامعه نخواهد داشت.
در این میان بازداشت های اخیر با بی مهری و بی توجهی مسئولین دانشگاه همراه بوده است. بی شک در مقام حمایت بر آمدن از این دانشجویان نه کاری سترگ که حفظ شان و حیثیت دانشجو و دانشگاه است.

لذا از شما به عنوان مقام اول دانشگاه خواهشمندیم از تمامی توان و اختیارات خود برای آزادی هرچه سریعتر دانشجویان در بند استفاده نمایید.

با تشکر

رونوشت به:

نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تبریز
ریاست دانشکده ی مهندسی کامپیوتر و برق
ریاست دانشکده ی علوم انسانی و اجتماعی
ریاست دانشکده ی فنی مهندسی مکانیک

۱-(دانشکده ی دانشجویان فراز زهتابی، آیدین خواجه ای و مقصود عهدی)
۲- ( دانشکده ی دانشجویان مهندس سجاد رادمهر، منصور امینیان و امیر مردانی)

عکس هایی از تجمع:


 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed