آزادی موقت سه نفر از بازداشت شدگان آذربایجانی در ضیافت افطار

يکشنبه ۲۴ شهريور ۱٣٨۷ - ۱۴ سپتامبر۲۰۰٨

ساوالان سسی: بر اساس آخرین اخبار رسیده امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ماه ۸۷ سه نفر از بازداشت شدگان آذربایجانی مراسم افطاری چهارشنبه شب در خیابان نواب تهران، در ساعت ۷ عصر آزاد شدند.

مهندس محمد عباسپور، یوسف هوشیار و شهباز ابراهیم نژاد سه بازداشتی بودند که امروز با به قید ضمانت از زندان اوین آزاد گشتند. با آزادی این فعالین آذربایجانی تعداد زندانیان محبوس مربوط به این مراسم به ۹ نفر کاهش یافت. پیش از این نیز شش تن از بازداشت شدگان که عموما شامل زنان و کودکان می شوند آزاد شده بودند. خاطر نشان می شود نیروهای امنیتی در شامگاه چهارشنبه ۲۰ شهریور با یورش به منزل یکی از فعالین آذربایجانی نزدیک به بیست نفر از شرکت کنندگان در یک ضیافت افطاری را دستگیر و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین نمودند.

علیرضا صرافی(مدیر مسئول ماهنامه توقیف شده دیلماج)،اکبر آزاد (نویسنده مجله وارلیق)٬ حسن راشدی(نویسنده مجله وارلیق)٬ سعید محمدی موغانلی (شاعر و روزنامه نگار)، حسن رحیمی بیات (فعال حقوق بشر)٬ حسین حیدری (مدیر مسئول نشریه دانشجویی اولوس)، عباس نعیمی (فعال مدنی - عضو N.G.O "اورین" شهرستان خوی)، مهدی نعیمی(شاعر ومدرس زبان ترکی در دانشگاهها)٬ و صیاد محمدیان٬ اسامی افرادی است که همچنان در بازداشت به سر می برند.

به گفته خانواده ها نامبردگان حق تماس تلفنی با خانواده هایشان و ملاقات با وکلایشان را نداشته اند وخانواده ها از وضع جسمانی آنان بی اطلاع اند و نگران سلامتی عزیزانشان هستند.همچنین مسئولین ذی ربط نیز از دادن هر گونه اطلاعات در مورد اتهام بازداشت شدگان به خانواده آنها خودداری می کنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed