۹ تن از دستگیر شدگان آذربایجانی مراسم افطاری همچنان در بازداشت بسر می برند

رادیو آزادلیق (اروپای آزاد) - سعادت آکیف قیزی

۹ تن از بازداشت شدگان چهارشنبه ٢٠ شهریور ماه در منزل یکی از فعالان مدنی آذربایجانی در تهران همچنان در بازداشت بسر می برند. خبر فوق را واحید قاراباغلی، سخنگوی انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران - آداپ به «رادیو آزادلیق (اروپای آزاد)» گفته است.

به گفته وی، بازداشت شدگان که، نويسندگان، روزنامه نگاران و فعالان مدنی شناخته شده ای هستند، هم اکنون در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین که تحت نظارت وزارت اطلاعات می باشد نگهداری می شوند. آنها ممنوع الملاقات بوده و هنوز تفهیم اتهام نشده اند. و.قاراباغلی می گوید آذربایجانی های بازداشتی از داشتن وکیل نیز محروم هستند.

به گفته او، ۱۰ نفر از بازداشتی های آن روز که آزاد شدند هم نتواسته اند از اتهام خود آگاه شوند. به گفته آقای قاراباغلی با آنها در مدت بازداشت بد رفتاری شده است. ماموران امنیتی در بازجویی ها ادعا کرده اند که آنان، روز ۲۰ شهریور در منزل آقای صیاد محمدیان با مقصد سیاسی جمع شده بودند.

نزدیک به ۲۰ تن در منزل صیاد محمدیان از فعالان مدنی آذربایجانی در تهران بازداشت شده بودند. در میان آنها همسر عباس لیسانی زندانی سیاسی شناخته شده آذربایجانی همراه با بچه هایش نیز بوده است. آنان بعدا"، آزاد شدند.

http://www.azadliq.org/content/Article/1200437.html

ترجمه خبر : ساوالان سسی

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed