ملاقات بازداشت شدگان آذربایجانی مراسم افطاری با خانواده های خود پس از یکماه

سه‌شنبه ۲٣ مهر ۱٣٨۷ - ۱۴ اکتبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: روز گذشته دوشنبه٬ ۲۲ مهر ماه٬ خانواده های آقایان مهدی نعیمی، علیرضا صرافی ، سعید محمدی (مغانلی)، حسن راشدی و حسن رحیمی از بازداشت شدگان آذربایجانی مراسم افطاری در تهران موفق شدند پس از گذشت بیش از یکماه با عزیزان خود ملاقات کنند.

خانواده ها در ملاقاتی که روزهای گذشته با قاضی متین راسخ (قاضی پرونده) داشتند با نوشتن نامه های جداگانه ای خواستار تسریع در جریان پرونده ها و قرار ملاقات شدند و با توجه به این که روز دوشنبه روز ملاقات زندانیان بند ۲۰۹ است خانواده ها به اوین مراجعه کردند و توانستند در حدود نیم ساعت با عزیزان خود ملاقات کنند.

آنها در این دیدار از آزار و اذیت خود از جمله نگهداری طولانی مدت در سلول انفرادی،بازجویی های طولانی مدت، توهین و تحقیر خود خبر دادند.

به گفته خانواده ها هم اکنون سلامت این زندانیان در نتیجه شرایط سخت زندان و بدرفتاری های اعمال شده در بند ۲۰۹بازداشتگاه زندان اوین به مخاطره افتاده است.

خاطر نشان می شود نیروهای امنیتی در شامگاه چهارشنبه ۲۰ شهریور ۸۷ با یورش به منزل یکی از فعالین آذربایجانی نزدیک به بیست نفر از شرکت کنندگان در یک ضیافت افطاری را دستگیر و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین نمودند که با گذشت نزدیک به یکماه همچنان ۵ تن از آنها در بازداشت بسر می برند. پیش تر ۱۴تن از بازداشت شدگان این مراسم به قید کفالت آزاد شده اند.

دیدار با خانواده های بازداشت شدگان

از سویی جمعی از فعالان سياسی، فرهنگی و دانشجويی آذربایجانی عصر روز شنبه ۲۰ مهر با حضور در منزل حسن راشدی و حسن رحیمی با خانواده های آنها ديدار کردند.

در اين ديدار حاضرین با اشاره به فعالیتهای کاملا قانونی و مدنی این دو زندانی سیاسی ، بر رعايت حقوق اساسی آنان و کليه بازداشت شدگان بر اساس قانون اساسی و اعلاميه جهانی حقوق بشر تأکيد کرده و حمایت خود را از زندانیان و خانواده ها اعلام کردند.

خانواده ها نیز با تشکر ازحاضران، این اقدام را موجب دلگرمی خود خوانده وخواستار توجه بیشتر به مساله بازداشتهای خودسرانه و غیرقانونی شدند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed