مهندس عليرضا صرافي در اعتصاب غذا به سر مي برد

مهندس عليرضا صرافي، نويسنده، روزنامه نگار و فعال ملي آذربايجاني از روز شنبه 4 آبان ماه در اعتصاب غذا به سر مي برد. طبق اظهارات يكي از زندانيان آزاد شده از زندان اوين مهندس صرافي در اعتراض به نقض حقوق زندانيان دست به اعتصاب غذا زده و تا بدين لحضه كه هفتمین روز اعتصاب به پايان مي رسد، خبري از وضعيت ايشان در دست نيست.

مهندس عليرضا صرافي، از فعالين دانشجويي آذربايجان در سالهاي قبل از انقلاب 1357 و سالهاي ابتدائي انقلاب هستند. ايشان سابقه بيش از 30 سال فعاليت فرهنگي و مدني همچون فعاليت در نشريات چنلي بئل، آذربايجان سسي، يولداش، وارليق، آذري و مدير مسئولي مجله ديلماج را بعنوان فعاليت هاي علمي-ژورناليستي دارا هستند. اين زنداني سياسي جزو موسسين كنگره آذربايجان در سالهاي اول انقلاب و عضو شواراي ملي صلح نيز مي باشند.

آقاي عليرضا صرافي در يك مهماني افطاري در روز 20 شهريور به همراه تعداد ديگرى از فعالان فرهنگى و مدنى دستگير شده اند و در اين مدت تحت شرايطي نامساعد در زندان اوين محبوس مي باشند.مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران

دیدار جمعی از اعضای کمیته پیگیری بازداشت های خودسرانه و شورای ملی صلح با خانواده علیرضا صرافی عضو شورای ملی صلح

پنج شنبه ۹ آبان ۱٣٨۷ - ۳۰ اکتبر ۲۰۰٨

ادوارنیوز: تني چند از اعضاء كميته پي‌گيري بازداشت‌هاي خودسرانه به همراه تعدادي از اعضاء شوراي ملي صلح در معيت شيرين عبادي بنيان‌گذار و رئيس كميته روابط بين‌الملل اين شورا به ديدار همسر و فرزندان مهندس عليرضا صرافي عضو ديگر شوراي صلح رفتند.

در اين محفل گرم وجيهه فكور همسر آقاي صرافي كه از هنرمندان و نقاشان مطرح و هويت‌طلبان آذربايجان است اظهار داشت كه در ملاقات اخير با همسرش، وي را داراي روحيه‌اي بسيار خوب ديده است. اين در حالي است كه صرافي 48 روز است در سلول انفرادي به‌سر مي‌برد. وي به همراه حدود 20 نفر ديگر در يك مراسم افطاري آذربايجاني‌ها در ماه رمضان بازداشت شدند كه بقيه به‌تدريج آزاد شده و آقايان مهندس حسن راشدي، سعيد مغانلي و مهدي نعيمي هنوز در زندان هستند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed