قرار بازداشت ۴ فعال آذربایجانی، به قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تبدیل شد

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱٣٨۷ - ۵ نوامبر۲۰۰٨

ساوالان سسی: علیرضا صرافی مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه توقیف شده دیلماج و عضو شورای ملی صلح ، سعید محمدی (مغانلو) روزنامه نگار و سردبیر سابق هفته نامه یارپاق، حسن راشدی نویسنده و روزنامه نگار و مهدی نعیمی مدرس زبان ترکی، که ۲۰ شهریور امسال بهمراه ۱۵ نفر دیگر در خانه ای در تهران در یک ضیافت افطاری بازداشت شده بود، با سپردن وثيقه آزاد می شوند.

به گفته خانواده ها قرار بازداشت این چهار فعال آذربایجانی زندانی، به قرار وثيقه تبديل شده و در صورت توديع وثيقه آزاد خواهد شد.

برای آنها در مجموع، قرار وثيقه دویست و پنجاه ميليون تومانی صادر شده است.

در این میان فعالان حقوق بشر می گویند: «با اینکه این افراد، با اتهام اجتماع و تبانی در جهت اخلال در امنیت کشورروبه‌رو شده اند، اما در طول مدت بازداشت نامبردگان جهت اخذ اعترافات تحت فشار قرار گرفته و بازجویی ها پیرامون اتهام تفهیم شده به ایشان نمی باشد ».

به نامبردگان تاکنون اجازه گرفتن وکیل داده نشده است.

همچنین طبق اخبار رسیده این زندانیان از چهارم آبانماه در اعتراض به ادامه نگهداری و برخوردهای غیرقانونی در طول مدت بازداشت، دست به اعتصاب غذا زده و همچنان به آن ادامه می دهند.

این موضوع خانواده حسن راشدی و سعید مغانلو را که از بیماریهای زخم معده و آسم رنج می برند سخت نگران کرده است.

اما آنها که بدنبال بازداشت به سلول انفرادی بند ۲۰۹بازداشتگاه زندان اوین، انتقال یافته بودند، از دو روز پیش در بند عمومی زندان نگهداری می شوند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed