نگهداری عبداله عباسی جوان و حسین حسینی در بند ۲۰۹ زندان اوین

پنج‌شنبه ۷ آذر ۱٣٨۷ - ۲۷ نوامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: به گفته خانواده فعالان آذربایجانی مهندس عبداله عباسي جوان، استاد دانشگاه شهيد رجايي تهران و حسين حسيني، دبير اسبق انجمن اسلامي آموزشکده رازي شهر اردبيل علیرغم گذشت دو هفته از بازداشت نامبردگان، در این مدت به جز بک تماس کوتاه تلفنی هیچ تماسی و یا ملاقاتی با خانواده و وکیل خود نداشته اند.

خانواده ابن دو فعال مدنی می گویند علیرغم تمامی تلاش هایشان هیچ اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری عزیزانشان بدست نیاورده بودند تا اینکه سرانجام مهندس عباسي جوان سه روز پیش در يک تماس کوتاه تلفني از نگهداری خود در سلول انفرادي بند ۲۰۹ زندان اوين خبر داد .

به گفته محسن حسيني خواهرزاده عبداله عباسي و برادر حسين حسيني در مراجعات مکرری که به زندان اوين و دادگاه انقلاب تهران داشتند مسئولين امر منکر حضور اين افراد در بازداشت شده و حتي مانع ورود وي به دادسراي امنيت تهران شده بودند.

از آنجا که مسئولین ذی ربط از دادن هر گونه اطلاعات در مورد آنها به خانواده ها خودداری می کنند هنوز از موارد اتهامی و علت بازداشت ها نیز اطلاع دقیقی در دست نیست.

یداله عباسی جوان، برادر عبداله عباسی جوان می گوید، از آنجا که برادراش، در بازداشتهای قبلی مورد آزار و اذیت بوده باور دارد که هم اکنون نیز در وضعیت بدی بسر می برد.

عبداله عباسي جوان و حسين حسيني روز پنجشنبه ۲۳ آبانماه در مراسم سالگرد شهادت ستارخان به همراه چند تن دیگر دستگيرشدند، که برخی از آنها پس از چند ساعت و بدنبال بازجویی و ضبط موبايل و ساير مدارک شناساييشان، آزاد شدند.

مهندس عباسي جوان سال گذشته نيز در منزل مسکوني خود در تهران دستگير و مدت ۱۳۰روز در بند ۲۰۹ در بازداشت به سر برد ، وي سپس از سوي شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به يكسال حبس تعليقي محکوم شد.

حسین حسینی، خواهرزاده این فعال مدنی آذربایجانی نیز سابقه بازداشت و بازجویی توسط نيروهاي امنیتی را دارد او در ابتدای تیر ماه امسال، به مدت یکماه در بازداشتگاههای اداره اطلاعات نقده(سولدوز) و اردبیل در بازداشت بود، که به قید وثیقه ۱۰۰ میلیون ریالی آزاد گشت.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed