یکسال حبس تعلیقی برای ۵ فعال مدافع هویت آذربایجانی در خوی

سه‌شنبه ٣ دی ۱٣٨۷ - ۲٣ دسامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: سلمان عراقی،سالار عراقی،حجت عراقی،پیام علم قلیلو و سید علی اکبر عبدالهی از فعالان دانشجویی و مدنی آذربایجان در خوی هر کدام به یکسال حبس تعلیقی محکوم شدند.

به گزارش خبرنگار ما از خوی، سلمان عراقی(دبیر سابق کانون آذربایجانشناسی دانشگاه پیام نور خوی وعضو شورای مرکزی NGO اورین خوی)،سالار عراقی(دانشجوی مهندسی ماشین آلات دانشگاه ارومیه)،حجت عراقی(دانشجوی مکانیک آموزشکده فنی ارومیه)،پیام علم قلیلو(دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد قزوین) و علی اکبر عبدالهی(دانشجوی مکانیک آموزشکده فنی ارومیه) که در ۲۶ اردیبهشت ۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تحمل هفت روز بازداشت موقت به قید وثیقه پنجاه میلیون ریالی از زندان خوی آزاد شده بودند هر کدام توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی به ریاست قاضی نوروزی به یکسال حبس تعلیقی به مدت دو سال محکوم شدند.

اتهام نامبردگان شرکت در فعالیت های تبلیغی بر علیه نظام(پان ترکیسم) از طریق پخش اعلامیه دعوت مردم به تجمع در سالگرد دومین تظاهرات اعتراضی به چاپ کاریکاتور روزنامه ایران عنوان شده است.

این افراد عموما از اعضای NGO اورین خوی می باشند. پیش از این نیز ابراهیم جعفرزاده دبیر سابق این سازمان غیردولتی به یکسال حبس تعزیری ودو سال تبعید به براز جان و شیرزاد حاجیلو دیگر دبیر این سازمان غیردولتی به سه ماه حبس تعزیری در زندان خوی محکوم شده بودند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed