تاييد بازداشت وحيد شيخ بگلو فعال آذربايجاني در تبريز

جمعه ۶ دی ۱٣٨۷ - ۲۶ دسامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: وحید شیخ بگلو عضو سابق شورای مرکزی تشکل آرمان دانشگاه آزاد تبریز و از مدافعان هویت آذربایجانی، كه عصر چهارشنبه چهارم دیماه ۱۳۸۷ توسط افراد ناشناس از مقابل درب منزلش ربوده شده بود طي تماس تلفني ، خبر از بازداشت خود توسط مامورين اداره اطلاعات تبريز داد.

به گفته خانواده شيخ بگلو روز پنجشنبه ۵ دي ۱۳۸۷، وحيد طي تماسي تلفني با منزل خبر از سلامتي خود و بازداشتش توسط ماموران وزارت اطلاعات در تبريز داد با اين حال خانواده وي هنوز از علت بازداشت و محل نگهداري وي اظهار بي اطلاعي می نمایند.

لازم به ذكر است كه روز چهارشنبه ۴ دي ۱۳۸۷ ماموران وزارت اطلاعات با زدن زنگ آیفون منزل وحيد شيخ بگلو ٬ از وي مي خواهند اتومبیل شخصی اش كه در مقابل منزل پارک شده است را جابجا کند تا امکان عبور سایر وسایط نقلیه از کوچه مهیا گردد اما شيخ بگلو پس از خروج از منزل بدون حكم جلب بازداشت و به محل نامعلومی انتقال داده می شود.

وحید شیخ بیگلو دو ماه قبل نیز یعنی روز هفتم آبان ۱۳۸۷ به هنگام شرکت در مراسم استقبال از ۹ دانشجوی دانشگاه تبریز که پس از ماهها حبس در انفرادی از زندان آزاد شده بودند٬ به همراه چند نفر دیگر دستگیر و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شده بود. جمشید زارعی فعال تبریزی بکی از آن چند نفر بود که روز ۲۸ آبانماه دوباره در محل کار خود بازداشت و پس از تحمل ۹ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شد.

شیخ بیگلو همچنین خردادماه ۱۳۸۵ در جریان تظاهرات سراسری ترکهای آذربایجان بر علیه کاریکاتور توهین آمیز روزنامه ایران٬ در تبریز دستگیر و پس از تحمل ۵۰ روز بازداشت موقت با قرار وثیقه آزاد شده بود. وی بعد از آزادی به ۹۱ روز حبس تعلیقی محکوم گشت.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed