نگرانی خانواده مهندس عبدالله عباسی جوان نسبت به وضعیت نامعلوم وی

چهارشنبه ۲۷ آذر ۱٣٨۷ - ۱۷ دسامبر ۲۰۰٨

ساوالان سسی: مهندس عبدالله عباسی جوان فعال هویت خواه آذربایجانی و استاد معماری دانشگاه شهیدرجایی تهران که روز پنجشنبه ۲۳ آبان ۸۷ درجریان مراسم بزرگداشت ستارخان در شهر ری بازداشت شده بود پس از گذشت ۳۴ روز بازداشت ، در وضعیت نامعلومی به سر می برد و به گفته فعالانی که به تازه گی از زندان آزاد شده اند، وی ۴ روز است که دست به اعتصاب غذا زده است.

یدالله عباسی جوان برادر مهندس عبداله جوان صبح روز دوشنبه ۲۵ آذر ۸۷ جهت پیگیری مهندس عباسی جوان و حسین حسینی به شعبه ۲۰ دادسرای امنیت تهران مراجعه می کند و ضمن درخواست ملاقات حضوری،خواهان اطلاع از وضعیت نامعلوم برادر و خواهرزاده اش می شود اما کارکنان این مرجع قضایی منکر بازداشت نامبردگان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تهران شده اند.

به گفته فیروز یوسفی و سیروس حسین نژاد که به تازگی از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شده اند عبدالله عباسی جوان و حسین حسینی در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوسند و علاوه از این مهندس عباسی جوان پیش تر طی تماسی چند ثانیه ای با منزل خبر از بازداشت خود در بند ۲۰۹ زندان اوین داده بود.

در پی انتشار خبر اعتصاب غذای مهندس عباسی جوان خانواده وی نگران وضعیت جسمانی او هستند و خواهان ملاقات حضوری با وی می باشند اما مقامات مسئول این خواسته آنها را رد و اعلام می کنند که عباسی جوان در بازداشت آنها نیست.

از طرفی مامورین وزارت اطلاعات در طی ۳ تماس تلفنی با یدالله عباسی جوان وی را از پیگیری وضعیت برادر و خواهرزاده اش منع نموده اند و او را تهدید کرده اند که پیگیریهای وی تبعات بدی برای آن دو خواهد داشت.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed