کمال علی یئو هنرمند نخجوانی فعال در ارومیه از کشور اخراج شد

يکشنبه ۱۵ دی ۱٣٨۷ - ۴ ژانويه ۲۰۰۹

اورمونیوز:
« کمال علی یئو» از هنرمندان زبر دست موسیقی آذربایجانی (نوازنده گارمان، اهل نخجوان جمهوری آذربایجان) که از شش سال پیش با گروههای موسیقی مانند «تورک موزیک» و « ائل سسی» و برخی مؤسسات هنری اورمیه همکاری داشته است چند روز پیش به دلایل نامعلومی و به دستور مقامات امنیتی و مسئولین اداره امور اتباع بیگانه اخراج گردید.

به گزارش خبرنگار اورمونیوز ماموران امنیتی با حضور در مؤسسه « باریش» اورمیه به سرپرستی سامان علوی از کمال علی یئو مربی گارمان این مؤسسه خواسته بودند سریعا خود را به دایره حراست اداره اتباع بیگانه اورمیه واقع در اول جاده سلماس معرفی نماید. وی بعد از حضور در این اداره با مأموران اداره اطلاعات روبرو شده و ماموران امنیتی به این هنرمند هشدار داده بودند در عرض ۲۴ ساعت باید خاک ایران را ترک نماید در غیر این صورت بازداشت خواهد شد.

گفته می شود مأموران با چند نفر دیگر از هنرمندان موسیقی جمهوری آذربایجان که در شهر اورمیه به فعالیت هنری می پردازند تماس گرفته و آنها را نیز به اداره امور اتباع بیگانه فرا خوانده اند. پلیس امنیت استان آذربایجان غربی هر از چند گاهی فشار بر مؤسسات فرهنگی و هنری و گروه های هنری آذربایجانی را شدت می بخشد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed