چهار نفر از بازداشت شدگان مسابقات فوتبال شهریور ۱۳۸۷در اورمیه به دادگاه احضار شدند

دوشنبه ۷ بهمن ۱٣٨۷ - ۲۶ ژانويه ۲۰۰۹

ساوالان سسی: ۴ شهروند اورمیه ای که شهریورماه گذشته٬ در جریان تورنمنت بین المللی فوتبال در اورمیه و به جرم سردادن شعارهای تجزیه طلبانه بازداشت شده بودند٬ به دادگاه احضار شدند. احضاریه از طرف شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی جزایی ارومیه صادر شده و از آنها خواسته بودند تا روز پنجم بهمن ماه در دادگاه حاضر شوند.

سعید محمودی، یاور شریفی(محصل)، محمد شریفی و علی اکبری اوائل شهریور ۱۳۸۷ به خاطر حمل پرچم جمهوری آذربایجان و سردادن شعارهای ملی گرایانه هنگام تماشای مسابقات فوتبال در تورنمنت چهارجانبه مابین کشورهای آذربایجان٬ ترکیه٬ عراق و ایران توسط مأموران انتظامی دستگیر و پس از چند روز بازداشت آزاد شده بودند. سعید محمودی عضو هيات موسس NGO شهريار همچنین روز بیستم آذر ۱۳۸۷ به جرم پخش اعلامیه به مناسبت سالروز تشکیل « حکومت ملی آذربایجان» و رسمی شدن زبان ترکی آذربایجانی (۱۳۲۴-۱۳۲۵) دستگیر و پس از ۲۵ روز بازداشت به قيد وثيقه ۲۰ ميليون تومانی آزد شده است.

اتهام عنوان شده برای این چهار نفر در برگه احضاریه «اخلال در نظم عمومی» است.

در جریان این تورنمنت ورزشی چند تماشاگر دیگر نیز دستگیر شده بودند. یکی از آنان به نام پوریا حضرتی پس از محاکمه در شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی جزایی ارومیه توسط قاضی نظری تبرئه شده است. در حکم برائت که در آبان ۱۳۸۷ صادر گشته٬ دلیل بازداشت او و سایر دستگیر شدگان توسط نیروی انتظامی ٬ « تبلیغ به نفع گروههای تجزیه طلب با شعارهای قومیت گرا و نشان دادن علائم این گروهها » ذکر شده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed