نامه انجمن اسلامی دموکراسی خواه دانشگاه تهران و علوم پزشکی به مناسبت روز زبان مادری

دوشنبه ۵ اسفند ۱٣٨۷ - ۲٣ فوريه ۲۰۰۹

خبرنامه امیرکبیر: انجمن اسلامی دانشجویان دموکراسی خواه دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران نامه ای خطاب به همه ی آنانی که خواهان حق تحصیل به زبان مادری هستند، منتشر کرد. در این نامه آمده است: «یاران دبستانی کردمان، یاران دبستانی ترکمان، لرمان، بلوچمان، عربمان، شیعه مان، سنی مان، مسیحی مان،یهودی مان، زرتشتی مان، زنمان، مردمان و ما همه از یک خاکیم و وطن و طعم دلپذیر آزادی را جز به همراهی و همیاری نمی توانیم بچشیم.»

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

یاران دبستانیمان سلام!

نمی دانیم آیا سلام ما را در کوهساران همیشه پایدار زاگرس و بر فراز قله های همیشه پربرف سهند و سبلان، یا در جلگه ارز این همیشه جاودان تاریخ،در کنار کویر، در ساحل خلیج فارس می شنوید یا در بند اسیر و گرفتار آمده اید.

یاران دبستانیمان!

امروز روز پاسداشت زبان مادریست که از آن منعتان می کنند و هویتی که قصد سلب آن را از شما دارند تا به جایش بسته های ایدئولوژی خشک و دگم را به خوردتان دهند اما صد دریغ و افسوس بر ایشان که این فرزندان نه آنند که ایشان پندارند. اینان به جای خون در رگ های همیشه در تلاطمشان عشق به زادبومشان در جوش و خروش است.

امروز ۷ تن از یاران دبستانیمان به جرم طلب هویتشان در دانشگاه تبریزهریک به سه سال زندان تعلیقی و ۲ سال زندان تعزیری ، ۵ تن از یاران دبستانیمان در دانشگاه اردبیل به ۵ سال حبس و یاران دبستانی دیگرمان در کردستان به حبس و شکنجه و اعدام محکوم اند:

_تایید حکم اعدام رحمت الله لطیفی

_تایید ۱۵ سال حبس برای یاسر گلی

_دستگیری و شکنجه جواد علیزاده در زندان سنندج که منجر به شکستگی سرش شده است

_مرگ ابراهیم لطف اللهی زیر شکنجه

و این تنها گوشه ای از ناعدالتی ای است که بر شما روا می شود . امروز بر این نواندیشان و فرهیختگان میهن به جای مدال عزت و افتخار تهمت تجزیه طلب و برانداز نرم زده می شود. هر آن طبیعی ترین حقوقشان که همانا حق حیات و تحصیل است از ایشان سلب می شود. امروز بلایی که بر سر زبان مادریشان آورده می شود چون تیری بر قلب های ایشان و هر پاسداشتی از آن چون خاری بر چشم تیره بینان می نشیند. آری ما زنده ایم هرچند حق زیستن نداریم. ما آزاده ایم هرچند که در بند کشیده شده ایم. ما پا بر جاییم هرچند که بر پشتمان پتک می زنند.

امروز روزی است که باید به دادخواهی بر خاست چرا که انسان و منزلتش به خوارترین جایگاه تنزل یافته است. زنان را در بند می کشند به جرم طلب حقوق تضییع شده شان ، سخت ترین فشارهای امنیتی را بر مناطق کرد ، ترک ، عرب نشین برقرار می کنند به اتهام واهی تجزیه طلبی ، دانشمندان را به بند می کشند به اتهام جاسوسی ، مدافعان حقوق بشر را متهم می کنند به دست نشانده بودن ، روشنفکران را ملحد می خوانند و سرکوبشان می کنند، اقلیت های مذهبی را به مسلخ می برند به جرم ترویج الحاد و افکار ملحدانه و امروز تمام کسانی که فریاد آزادی خواهی سر داده اند در سخت ترین فشارها روزگار می گذارنندو وای بر آنان که همیشه کنج عافیت طلب می کنند و سکوت می کنند و چه روزگار سختی است.

یاران دبستانیمان

به هر کجای ایران پایدارمان که بنگرید درد بی شمار می بینید. گویی اینجا بشر ارزش ندارد. اینجا حق مرد شیعه پایتخت نشین پایمال می شود چه رسد به آن زن سنی بادیه نشین که می فروشندش، گرچه انسان، انسان است و فرقی نمی کند که از کدام تیره باشیم و از کدام جنس ، بیدادی که بر ما می رود این است و درد و درمانمان یکیست.

یاران دبستانی کردمان، یاران دبستانی ترکمان، لرمان، بلوچمان، عربمان، شیعه مان، سنی مان، مسیحی مان،یهودی مان، زرتشتی مان، زنمان، مردمان و ما همه از یک خاکیم و وطن و طعم دلپذیر آزادی را جز به همراهی و همیاری نمی توانیم بچشیم.

امروز روز مسالمت، روز دوستی ، روز زبان مادری، روزی که فرصتی است هرچند کوتاه تا به به هویتتان افتخار کنید، روزی که ما و ملت ایران همه به شما سلحشوران افتخار می کنیم و امیدمان روزیست که آنان که شما را روزی پاسداران سلحشور و مرزنشینان بی باک می خواندند به خود آیند و ببینند با این نسل چه می کنند!

امیدمان روزی ست که وجدان به خواب رفته شان بیدار شود و به یاد آورند ایران وامدار خون همینان است که امروز به ناحق تجزیه طلب و برانداز نرم خوانده می شوند.

به امید روزهای دلپذیر آزادی.
به امید دموکراسی.
یاشاسین آذربایجان
بیژی کوردستان
زنده باد ایران
زنده باد آزادی
زنده باد دموکراسی


انجمن اسلامی دانشجویان دموکراسی خواه
دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed