آخرین وضعیت مهندس عبدالله عباسی جوان پس از سه ماه بازداشت

پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱٣٨۷ - ۱۲ فوريه ۲۰۰۹

مهندس عبدالله عباسی جوان پس از گذشت ۳ ماه بازداشت کماکان در بند ۲۰۹ زندان اوین در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد.عبدالله عباسی جوان،استاد دانشگاه شهید رجایی تهران،23 آبان ماه و به هنگام حضور در مراسم بزرگداشت ستارخان در شاه عبدالعظیم حسنی دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال یافت.در این مراسم به غیر از عباسی جوان تعدادی دیگر از فعالین ترک از جمله حسین حسینی بازداشت شدند.گرچه این افراد به مرور با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده اند ولیکن مهندس عباسی علیرغم عدم وجود اتهام مشخص کماکان در بازداشت به سر می برد.

این درحالیست که در این مدت وی از حق ملاقات با وکیل خود محروم بوده است.

عباسی جوان اخیرا و پس از سپری نمودن ۶۸ روز در سلول انفرادی به بند عمومی بازداشتگاه ۲۰۹ منتقل شد .

بنا به اظهارات نزدیکان وی،پرونده این فعال ترک در شعبه ۱۱ دادگاه انقلاب شهر ری در جریان است و در آخرین دادگاه برگزار شده قاضی موفرستی رئیس این شعبه بر ادامه بازداشت نامبرده و تحقیقات بیشتر از وی حکم داده است.

گفتنی است عبدالله عباسی جوان سال گذشته نیز مدت ۱۳۰ روز در بند ۲۰۹ اوین در بازداشت بود و شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران وی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم کرد که این حکم برای ۵ سال به حالت تعلیق درآمد.

هم اکنون بیم آن می رود، دادگاه انقلاب با صدور محکومیت جدید علیه این فعال ترک و به اجرا درآوردن حبس تعلیقی وی، او را برای مدت طولانی روانه زندان کند.

کمیته گزارشگران حقوق بشر

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed