احضار صالح ملا عباسی و محرم کامرانی از فعالین مدنی آذربایجانی به دادگاه

شنبه ۲۲ فروردين ۱٣٨٨ - ۱۱ آوريل ۲۰۰۹

ساوالان سسی : صالح ملاعباسی و محرم کامرانی از فعالین مدنی شناخته شده آذربایجانی در اهر به دادگاه انقلاب این شهر احضار شدند.

بر اساس احضاریه ای که سوی شعبه یک دادگاه انقلاب اهر به ریاست قاضی مونس خواه برای مهندس صالح ملاعباسی و دکتر محرم کامرانی ارسال شده آنها باید روز شنبه ۲۲ فروردين ۱٣٨٨ در این شعبه حاضر شوند.

ملاعباسی و کامرانی، فروردین ۸۵ درشهر اهر بازداشت شده بودند که هر کدام به ترتیب پس از تحمل ۴۵ و ۲۰روز بازداشت موقت در بازداشتگاههای اداره اطلاعات شهرهای اهر و تبریزبه قید وثیقه از زندان آزاد شدند.

در رابطه با این پرونده یکی دیگر از فعالین سرشناس آذربایجانی به نام مهندس ابراهیم رشیدی نیز بازداشت شده بود اما به گفته نزدیکان رشیدی، بازپرس پرونده برای او قرار منع تعقیب صادر کرده است.

به گفته نزدیکان این فعالین آذربایجانی اتهام آنها تبلیغ علیه نظام از طریق پخش اعلامیه و تبلیغ پان ترکیسم و شرکت در تجمعات غیر قانونی عنوان شده است.

مهندس ملاعباسی فارغ التحصیل رشته کشاورزی از دانشگاه تبریز واز فعالین سابق دانشجویی در این دانشگاه و دکتر محرم کامرانی نیز فارغ التحصیل رشته دامپزشکی از دانشگاه ارومیه، عضو شورای مرکزی کانون شهریار، مدیر مسئول نشریه دانشجویی توقیف شده اویانیش و عضو کانون نشریات آذربایجانی است.

ملاعباسی پیش از این نیز در سالگرد تظاهرات بر علیه کاریکاتور چاپ شده در روزنامه دولتی ایران در سال ۸۶ بازداشت و پس از یک هفته بازداشت موقت از زندان آزاد شده بود.

سازمان عفو بین الملل طی دو بیانیه جداگانه در دوم و سوم می ۲۰۰۶ به دستگیری صالح ملاعباسی و محرم کامرانی اعتراض کرده بود و خواهان آزادی آنها شده بود.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed