شش ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق برای تماشاگران فوتبال در ارومیه

چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱٣٨٨ - ۶ می ۲۰۰۹

اورمونیوز: به گزارش خبرنگار اورمونیوز از اورمیه٬ هفت شهروند اورمیه ای که شهریورماه سال ۱۳۸۷ ٬ در جریان تورنمنت بین المللی فوتبال در اورمیه و به جرم سردادن شعارهای تجزیه طلبانه بازداشت شده بودند٬ از طرف قاضی ایزدی رئیس شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی جزایی اورمیه به شش ماه حبس و سی ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند.

یاور شریفی (محصل) فرزند دوستعلی٬ سعید محمودی فرزند حمید٬ محمد شریفی فرزند سیفعلی٬ سعید رسول پور فرزند سلمان٬ مجتبی کهریز فرزند مهدی٬ غلامرضا دامنه فرزند اسلام و علی اکبری فرزند امیر هفت شهروند اورمیه ای هستند که اوائل شهریورماه ۱۳۸۷ به خاطر حمل پرچم جمهوری آذربایجان و سردادن شعارهای ملی گرایانه هنگام تماشای مسابقات فوتبال در تورنمنت چهارجانبه مابین کشورهای آذربایجان٬ ترکیه٬ عراق و ایران توسط مأموران انتظامی دستگیر و پس از حدود یک هفته بازداشت آزاد شده بودند.

عده ای دیگر از تماشاگران بازداشت شده از جمله پوریا حضرتی آبانماه سال گذشته از اتهامات وارده تبرئه گشته اند. اتهام وارده بر این شهروندان ارومیه ای به صورت «تبلیغ به نفع گروههای تجزیه طلب با شعارهای قومیت گرا و نشان دادن علائم این گروهها» عنوان شده بود.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed