ضرب و شتم فعالین منتقد آذربایجانی توسط اعضای ستاد انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری در تبریز

پنجشنبه ٣۱ ارديبهشت ۱٣٨٨ - ۲۱ می ۲۰۰۹

ساوالان سسی : جلسه حامیان موسوی که با دعوت مجید انصاری، عبدالعلی زاده و مجید مجیدی روز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، در تالار شهریار برگزار شده بود با حمله به دانشجویان معترض بر هم خورد. بنا به گزارش های رسیده از تبریز بعد از پخش فیلم محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین در جلسه ای خصوصی و توهین به ترک ها در قالب بیان جوک، فضای شهر تبریز ملتهب گشته است.

به گزارش خبرنگار ساوالان سسی مجید انصاری از مدعوین ستاد موسوی، که در فیلم منتشر شده نیز حضور داشته است، در این جلسه از سوی دانشجویان، مورد سئوال قرار گرفت. وی با تایید فیلم و حضورش اعتراض دانشجویان را به حق دانست ولی بدلیل این مسئله از دانشجویان عذرخواهی نکرد.

در این مراسم فعالین آذربایجانی با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای تحت عنوان “هارای هارای من تورکم” و “خاتمی باید عذر بخواهد” اعتراض آرام و مسالمت آمیز خود به این مسئله را بیان کرده و خواهان عذر خواهی خاتمی و اصلاح طلبان شدند. اما این اقدام دانشجویان منتقد، موجب بروز درگیری و تنش میان اعضای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و دانشجویان شد. و در نتیجه این تنش ۱۰ تن از فعالین مدنی آذربایجانی از جمله هادی همیدی شفیق دانشجوی سابق دانشگاه آزاد ارومیه و زندانی سیاسی سابق مجروح و مضروب شدند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed