بیانیه ی دو تشکل دانشجویی دانشگاه تبریز در خصوص ضرب و شتم دانشجویان این دانشگاه توسط اعضای ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری

پنج‌شنبه ٣۱ ارديبهشت ۱٣٨٨ - ۲۱ می ۲۰۰۹

به دنبال ضرب و شتم دانشجویان دانشگاه تبریز توسط اعضای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی که در جریان یک میتینگ تبلیغاتی برای این کاندیدا صورت گرفت، دو تشکل دانشجویی دانشگاه های تبریز بیانیه ی اعتراضی را منتشر کردند که در آن آمده است:

تحمل صدای مخالف و منتقد در هر شرایطی از اولین شروط دموکراسی و آزاده خواهی به شمار می آید. دیر گاهی بود مدعیان اصلاح طلبی شاکی از گروه های فشار و چماق به دست, داد به فلک رسانده بودند اما چه شده کاندیدای محبوب مشارکت و مجاهدین و خاتمی در ستاد خود چماق به دست می پرورانند و خود بانی ضرب و شتم می شوند.

در تبریز روزی دانشجویان منتقد که خواهان طرح سوالات خود در جلسه ی سخنرانی ستاداند، گروه های فشار خوانده می شوند و روزی دیگر در جلسه ی سخنرانی مجید انصاری چند دانشجوی منتقد صرفا پلاکارد به دست، راهی بیمارستان می شوند.

تشکل های دانشجویی تبریز ضمن تعجب از اقدامات مدعیان اصلاح طلبی، خواستار پیگیری وضعیت دانشجویان ضرب و شتم شده و اعاده ی حیثت از دانشجویان توهین شده است و اعلام می دارد با تمام قوا و تحت هر شرایطی مطالبات جامعه مدنی و انتقادات مربوط به کاندیدا ها را مطرح خواهد کرد.

انجمن اسلامی دانشگاه تبریز و علوم پزشکی
تشکل آرمان دانشجوی دانشگاه آزاد تبریز

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed