بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان : «قانون مجازات اهانت کنندگان به ملل را تصویب کنید»

يکشنبه ٣ خرداد ۱٣٨٨ - ۲۴ می ۲۰۰۹

در حالیکه هنوز قریب به ده روز از تاریخ انتشار ویدئوی نفرت انگیز خاتمی و هم محفلیهایش در احمق و زناکار و زنازاده نامیدن تورک و گلیک نگذشته است و در حالیکه سراسر آذربایجان از خشم به خود می پیچد و شجاعانه در سومین سالگرد سلسله قیامهای ضد آپارتاید بهار ۱۳۸۵ فریادهای قیام و انتقام سر می دهد بار دیگر خبر اهانت وقیحانه دیگری به سرعت و به شدت در حال انتشار در سراسر آذربایجان است.

۱- آقای خاتمی یادمان نرفته است شعارها و گفته هایتان که معمولا امر به انسانیت و احترام به حفظ کرامت انسانی بود. و یادمان نرفته است که گفتمان گفتگوی تمدنهایتان، گوش فلک را کر کرده بود و از شرق تا غرب فریاد صلح تمدنها را مطرح می­کردید. چگونه ممکن است که حرف از گفتگوی تمدنها بزنید در حالی که به کشوری حکومت می کردید که خود تشکیل یافته از چندین تمدن است، نه تنها به آنها هیچ توجهی نکنید و بر عکس در خفا هر آنچه از دهانتان بر می آید پشت سر آنها بگویید؟ چگونه ممکن است شعار ایران برای همه ایرانیان سر دهید و اشک تمساح برای کسب رای بریزید ولی پس از انتخاب همه چیز را فراموش کنید، منابع اقتصادی را به سوی مناطق فارس زبان هدایت کنید، ترکها را نفهم جلوه دهید، در حضور شما ملت غیور آذربایجان و مردم شریف گیلان را زناکار معرفی کنند و شما هیچ عکس العملی نشان ندهید؟ در جمعی که همه سران اصلاح طلب وجود دارد که در آن توهین به ملل نقل محفل شده است، چگونه می توان از این گفتمان که ادعای پیگیری حقوق اقوام را دارد حمایت کرد و به آن اطمینان کرد؟ مگر نه اینکه گفته اید پیروزی موسوی پیروزی شماست.

آقای متمدن! هم خودتان و هم دوستان اصلاح طلبتان می دانستید که در پس این چهره به ظاهر انسانی و انسان دوست قلبی پر از نفرت نسبت به ملت آذربایجان نهفته است ولی بر عکس خیلی از دوستان که از این عمل پست شما ناراحت شده اند، ما ناراحت نشده ایم و بسیار خوشحالیم زیرا چهره واقعی شما و طیف به اصطلاح اصلاح طلبتان را نسبت به ما به طور واضح مشخص کرده اید. و البته که شما در تبریک عید نوروز چهره شوونیستی خود را که فقط به فارس زبانان دنیا بود نشان داده بودید. ضمنا فیلمبردار این جلسه را می ستاییم و از ایشان که موضوعات جلسات درونی شما را به مردم ایران و علی الخصوص به ملت آذربایجان نشان دادند کمال تشکر را داریم.

۲- آقای احمدی نژاد شما که دم از عدالت می زنید، کجاست آن عدالتی که به بوق کرنا گذاشته و گوش فلک را کر کرده اید؟ چرا از این عدالت شما فقط توهین به ملت ما آن هم در روزنامه رسمی شما نصیب ما می شود؟ آیا سهم آذربایجان از این عدالت همین است؟ چرا در مورد حقوق به حق ما که در قانون اساسی هم به طور واضح مشخص شده است، هیچ کاری در این چهار سال انجام ندادید؟ مگر عدالت فقط شامل فارسها و مناطق خاص است؟ چرا به جای آموزش ماهی گیری به مردم، به دست آنها ماهی می دهید؟

چهارشنبه گذشته در دانشگاه صنعتی سهند تبریز در مناظره‌ای که بین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی به نمایندگی از حامیان موسوی و به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان و حجت الاسلام رهدار استاد موسسه امام خمینی(ره) به نمایندگی از شما و به دعوت بسیج دانشجویی برگزار شده بود، رهدار ضمن توهین به مقام شامخ شهید باقرخان (سالار ملی) و با بیان این که براساس يك سند تاريخي وی یک لات قمارباز بوده و سر جلسه قمار هم كشته شده، بصورت بی ربطی نتیجه می گیرد:" شما هر جا فکر نویی ببرید، خونین می‌شود. آقای مصباح قبل از این که فیلسوف باشد، یک شخصیت عرفانی است. لکن فکر آقای مصباح نو است و لازمه این فکر بر هم زدن است." در حالی که مرعشی نماینده کارگزاران نیز ضمن سکوتی رضایت بخش با تکان دادن سر خود، لات و قمار باز بودن شهید باقر خان را مورد تایید قرار داده و به هیچ وجه در قبال این خزعبلات اعتراض نکرده است. شما چگونه دم از عدالتی می زنید که نماینده شما قهرمان یک ملت را به سخره می گیرد و در حالی که وقتی ملت آذربایجان از هویت خود در مقابل توهین روزنامه شما واکنش نشان می دهند، آنها را وابسته به اسرائیل، آمریکا و ... معرفی می کنید و معترضین را مورد ضرب و شتم قرار داده و تعدادی را شهید می کنید و پس از آن نیز بسیاری را به جرم مرتکب نشده و با احکامی سنگین راهی زندانهای می کنید که به حق لیاقت شما و همه آنهایی را دارد که با نام اسلام و عدالت، هر آنچه را که می خواهید بر سر این ملت می آورید. آقای عادل، امنیت و وحدت ملی در احترام متقابل به همه اقوام و ملل ایران تضمین می شود یا در تمسخر آنها؟

۳- در پایان ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی از همه دانشجویان و کلیه آزاداندیشان ضمن محکوم نمودن اینگونه توهینها و نگاهها نسبت به غیر فارسها:

الف) خواستار عذر خواهی توهین کنندگان از رسانه های رسمی از شرافت انسانی و ملت آذربایجان و برخورد قطعی با آنها، مربوط به هر طیفی که باشند، هستیم.

ب) خواستار تدوین قانونی مبنی بر مجازات توهین کنندگان به حقوق ملل و اقوام و حفظ کرامت انسانی هستیم تا از تکرار اینگونه وقایع که بر خلاف شان انسانی است، جلوگیری شود.

ج) طیفهای اصلاح طلب و اصولگرا و نامزدهای آنها در انتخابات دهم مواضع خود را در مورد این وقایع مشخص کنند.

د) ما به هیچ طیف و گروهی نیستیم و هدف ما نیز تخریب هیچ طیفی نیست و فقط به دنبال احقاق حقوق خود هستیم و اجازه نمی دهیم هیچ طیفی از این امر سوء استفاده کنند.

۳/۳/۱۳۸۸
دانشجویان دانشگاه آزاد زنجان

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed